Lähtel peeti polyathloni MK-etapp

Risto Mets
Polyathloni MK etapp Lähtel.
Polyathloni MK etapp Lähtel. Foto: Malle Elvet

Nädalavahetusel võistlesid Tartumaal Lähtel maailma parimad polyathloni sportlased seitsmest riigist.

Polyathlon on nõukogudeaegsest VTK mitmevõistlusest välja kasvanud spordiala, kus võetakse mõõtu jõuvõimlemises, õhupüssist laskmises ja suusatamises. Spordiala on populaarne endise Nõukogude Liidu aladel ning parimatele kohtadele platseerusid ootuspäraselt Venemaa ja Kazahstani atleedid. Konkurentsi püüdsid pakkuda ka kaheksa eestlast.

Meeste klassis võitis Kazahstani esindaja Sergey Kossonya 2599 punktiga. Teiseks tuli kümme punkti vähem teeninud Ivan Vershinin ja kolmandaks Ivan Ignashov. Nemad juhivad ka jooksvas MK-etappide arvestuses.

Naistest võitis Lähte etapi Marina Yakovleva 2763 punktiga.

Eesti esindajad võistlesid üksnes noorte ja veteranide klassis. 16-17aastaste seas tuli võitjaks Kristjan Kullamaa Tartu valla suusaklubist. Üle 60-aastaste meeste arvestuses võitis esikoha aga Tõnu Oks.