Elektripaigaldise ehituse ja käidu seaduslik alus on sätestatud 1999. aastal elektriohutusseadusega, mida on juba mitu korda uuendatud.
Pärast NSV Liidu lagunemist on meie turule paisatud väga palju elektriseadmeid, mida NSV Liidu normatiivide järgi ehitatud elektripaigaldistes ei tohiks ilma kaitsejuhita kasutada: veekeedukannud, elektriboilerid, külmikud, pesumasinad, elektrikonvektorid, arvutid jpm.
Sageli ostetakse esmalt elektriseade ja alles hiljem selgub, et seda pole võimalik enne elektripaigaldist renoveerimata ohutult kasutada. Enamasti võetakse niisugustel juhtudel elektriseade elektripaigaldise rikkumise riskiga ikkagi kasutusele. Näiteks 6 A pistikupesa klemmidele surutakse jõuga tänapäevane 10 A pistik.
Juhtub sedagi, et vana korteri renoveerimata elektripaigaldist on arendatud 6 A pistikupesast põrandal paiknevate pikendusjuhtmete abil, põhjustades nii tule- ja eluohtliku olukorra.
Omanikud ei tohiks unustada, et enne 1970. aastat ehitatud majades oli projekteeritud tuppa tavaliselt üks pistikupesa ja üks lamp lakke, seega elektriseadmete võimsus oli väike.
Tänapäeval on kodudes kodumasinate arv ja võimsus küll mitmekordistunud, kuid elektripaigaldis on sageli majanduslikel põhjustel ja elektriohtu alahinnates jäetud renoveerimata.
Tihti on põhjuseks väärarvamus, et kui siiani pole õnnetusi olnud, ei juhtu edaspidigi midagi. Siiski on selgunud, et ülekoormatud pistikupesadest, harukarpidest, liini- ja pikendusjuhtmetest on saanud alguse paljud tulekahjud.
Möödunud aastal üle sajast ja selle aasta algul peaaegu tosinast elektrist tingitud tulekahjust nähtub, et on tekkinud tungiv vajadus äratada omanikud unest üles ning aidata neil mõista elektripaigaldise tehnilise kontrolli tähtsust ja renoveerimise vajalikkust.