Tartu korvpallimeistriks tuli teist aastat järjest SK Nordic Basket Arilix

Teist aastat Tartu meistrid - SK Nordic Basket/Arilix koosseisus: (ülevalt vasakult) Vitali Denikin, Mikk Valtna, Talis Tiirik, Marek Schoppe, Merlis Niklus, Virgo Vutt, treener Teet Kalmus, (alumises reas vasakult) Romet Loos, Janar Lauren, mängiv treener Raido Rebane, Silver Kuuba ja Arilixi esindaja Toomas Hainla pisipojaga. Foto: Aivar Aotäht

Pühapäeval peetud Tartu korvpalliliiga esikohamängus alistas SK Nordic Basket/Arilix Atlantise võistkonna tulemusega 74:61 ning tuli teist aastat järjest Tartu meistriks. Pronksmedalid said Rock II mängijad, kes olid tugevamad Nemm Autost seisuga 84:77.

Finaalkohtumises haaras SK Nordic Basket/Arilix kohe initsiatiivi. Hingestatult kaitses tegutsedes suudeti eduseisu jõudsalt kasvatada, kinnitas mängu edu võtit võistkonna treener Teet Kalmus.

«Silver Kuuba sai vahetult enne mängu kätte Eesti esimese liiga resultatiivsemale mängijale määratud auhinna ja selle positiivse emotsiooni pealt tabas ta harvanähtava enesekindlusega keskpositsiooniviskeid,» lisas Kalmus.

Esimene veerand lõppes Nordic Basketi eduseisul 21:12. Teisel veerandajal sai juba näha play-offile omast väga võitluslikku mängu. Kaitses pingutati tugevalt ja skoor kasvas visalt.

Enne poolaja lõppu kasvatas Nordic Basket korraks edu isegi 16-punktiliseks, kuid Heiko Küla ja Arvo Sirgi korvidest vähenas Atlantis kaotusseisu poolaja lõpuks 11 silma peale (24:35).

Teise poolaja alguses pääses Nordic Basket 15 punktiga juhtima, kuid Atlantis vähendas kaotusseisu 10 punktile.

Kolmanda veerandi viimased punktid tulid Atlantise mängija Toomas Liivaku vabavisetest ja Atlantis vähendas veerandi lõpuks oma kaotusseisu kaheksapunktiliseks (42:50).

Viimase veerandi alguses võitles Atlantise võistkond Toomas Liivaku kolmepunktiviskest kaotusseisu ainult kuuepunktiliseks, kuid Nordic Basket/Arilixi eest tõi raskel hetkel kastanid tulest välja Merlis Niklus, kes tabas vastaste maa-ala kaitse vastu järjest nii kaugelt kui korvi alt.

Merlis Nikluse juhtimiselt tegi meeskond 8:0 spurdi ja võistkonna edu kasvas juba 14-punktiliseks (65:51).

Atlantis üritas mängu viimasel minutil veel pressinguga mängu päästa, kuid riski piiril tegutsedes teenisid nad vea, millega võistkond ei nõustunud ja sealt edasi arenesid sündmused, mis jätsid finaalile ebameeldiva pitseri.

Atlantise mängijad teenisid ridamisi tehnilisi vigu ning Mikk Valtna sai järjest visata 10 vabaviset, millest ta tabas 7. Mängu viimased punktid tulid Atlantise mängija Heiko Küla kolmesest ja seega kokkuvõttes võit SK Nordic Basket/ Arilixile tulemusega 74:61.

Võitjate poolelt olid resultatiivsemad Silver Kuuba (24 punkti), Mikk Valtna (18 punkti) ja Merlis Niklus (16 punkti). Atlantise punktiarvet kasvatasid kõige enam Andrus Renter, Arvo Sirk (mõlemate arvel 14 punkti) ja Heiko Küla (12 punkti).

Võitluses pronksmedalite pärast haaras hiljuti Eesti esiliiga võitnud Rock II kohe mänguohjad enda kätte ning esimene poolaeg võideti 17 punktiga (54:17).

Kui kolmandal veerandil kasvas Rock II edu juba üle 20 punkti, siis oli saalis vähe neid, kes uskusid veel Nemm Auto võiduvõimalustesse. Nemm aga ei murdunud ja Toomas Kandimaa juhtimisel alustasid nad raevukat tagaajamist.

Rock II edu sulas nagu juulikuine lumi. Viimasel veerandil jõudis Nemm Auto paaril korral ka viiginumbriteni, kuid enamaks nad seekord suutelised polnud. Viimastel mänguminutitel tegutses Rock II kindlamalt ja kokkuvõttes neile võit tulemusega 84:77.

Kas teate?

Tartu meister SK Nordic Basket/ Arilix: mängiv treener Raido Rebane, treener Teet Kalmus, Silver Kuuba, Vitali Denikin, Merlis Niklus, Mikk Valtna, Romet Loos, Virgo Vutt, Marek Schoppe, Talis Tiirik, Rait Lättemängi, Janar Lauren ja Kristjan Mägi.

II koht Atlantis: mängiv treener Arvo Sirk, Toomas Liivak, Andrus Renter, Heiko Küla, Priit Saaron, Priit Kaasik, Andras Kaasik, Erki Piir, Erlend Aav, Margus Mehine, Toomas Kapp, Andrus Põder ja Väino Õigus.

III koht Rock II: treener Tarmo Petter, Alo Põldmaa, Henri Polakene, Jörgen Õigus, Tanel Kimask, Aimar Kivirüüt, Joosep Kivimäe, Rein Raam, Mart Raamat, Siim Hiie, Karl-Robert Kriis, Paavo Binsol ja Kristjan Sepp.

Pikemat ülevaadet finaalmängust saab lugeda SK Nordic Basket/Arilixi kodulehelt.