K, 7.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Otepää valmistub öölaulupeoks

Facebook Twitter
Comments
Otepää raekoda
Otepää raekoda Foto: arhiiv

Jaanuari viimasel reedel toimub Pühajärve laululaval algusega kell 20 Eesti esimene talveöölaulupidu, mida ametlikult nimetatakse Valgamaa talveöölaulupeoks.

Kavas on tosin tuntud talveteemalist laulu. Kooride kokkukutsuja ja lauluvaliku tegija Margit Tali nimetas näiteks «Laulu Põhjamaast» (Enn Vetemaa ja Ülo Vinter), «Talve võlumaa» (ansambel Karavan) ja «Aisakell» (James Pierpont ja Heldur Karmo).

Tali sõnul lähtuti laulude valimisel sellest, et enamik inimesi teaks ja oskaks neid kaasa laulda. Üritus on kõikidele muusikahuvilistele, ka neile, kellel ei ole kooris laulmise harjumust, ent kes ometi tunnevad laulmisest rõõmu.

Valgamaa talveöölaulupeo korraldajad Siim Kalda ja Margus Mäll märkisid, et ürituse vastu on suur huvi. Laulma oodatakse kuni pool tuhat inimest.

Tali andmetel oli reedese seisuga lisaks 350 valgamaa­lasele juba andnud enda tulekust märku ka Põlva ja Viljandi koorilauljaid, oodatud on aga huvilised kogu Eestist. Peole pääseb tasuta.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles