Tartu võõrustab Baltimaade suurimat siserulluisutamise võistlust

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

Siserulluisutamine.

FOTO: Schänkel Tartu Rull

Maaülikooli spordihoones tuleb 19. ja 20. jaanuaril siserulluisutamise võistlus Schänkel Tartu Rull, mis toob Emajõelinna võistlema rulluisutippe nii Eestist kui välismaalt.

Korraldajate kinnitusel on esindatud Läti, Leedu, Venemaa ja Ukraina paremik. Välisriikidest on tänase seisuga üritusele registreerinud pea poolsada uisutajat.

«Üritus on senise tegutsemisaja jooksul pidevalt kasvanud nii võistlusklasside kui osalejate hulga poolest,» rääkis korraldaja Jaan Saks. Sel korral oodatakse rulluisutajaid kaheksasse erinevasse vanuseklassi – noorimad on kuni 8-aastased ning vanimad üle 50-aastased.  

Maaülikooli spordiklubi palliplatsidele ehitatava raja pikkus on 100 meetrit ning kahe päeva jooksul läbitakse distantse 100st 3000 meetrini. Teise võistluspäeva lõpetab võistkondlik teatesõit.

Mullu meeste põhiklassis võitjaks tulnud Eerik Idarand leidis, et siserulluisutamisel on põhjamaades kindlasti tulevikku: «Kuna sügised muutuvad varakult vihmaseks ja kevadel sulab lumi üsna hilja, siis väljas rulluiskudel treenimine on raskendatud.»

Tagasi üles