Täna õhtul sajab lörtsi ja öösel juba lund

Teedel võib esineda pinnatuisku.

FOTO: Ants Liigus / Pärnu Postimees

Novembri lõpp kisub meil talviseks: ilm läheb külmemaks, tuleb lund ja lähipäevil on oodata ka tuisku.

«Tuul hakkab tugevnema juba teisipäeva päeval ja õhtuks jõuab kohale madalrõhkkond,» ütles Tartu lennujaama ilmateenistuse meteoroloog Irina Starovoitova. «Õhtul hakkab sadama lörtsi, mis läheb öösel üle lumeks.»

Eilse ilmakaardi järgi paistis, et täna teeb lumesadu Tartus ja Tartumaal kerge sissejuhatuse, suuremat sadu on oodata Tartust eemal.

Kolmapäeval ja neljapäeval sajab siin aga juba tunduvalt rohkem. «Novembri lõpp tuleb meil talviselt lumine, tuul on üsna tugev ja võib tuisata,» kinnitas Irina Starovoitova.

Eesti Meteoroloogia ja Hüdroloogia Instituudi (EMHI) prognoosi järgi peaks reedel saju intensiivsus juba väiksem olema. Kuid tuul on reedel endiselt üsna tugev. Õhutemperatuur on ööpäeva vältel nullist viie külmakraadini, selgimiste korral võib temperatuur veel paar-kolm kraadi madalamale langeda.

Kas sel nädalal maha sadav lumi on talve väike sissejuhatus või jääbki see maha, on kiiresti muutuva ilma pärast keeruline öelda. «Ka detsembri esimesel kahel nädalal näitab iga päev juba miinuskraade,» ütles meteoroloog.

Norra Meteoroloogia Instituudi pikaajalise prognoosi järgi võib järgmise nädala esmaspäeval Tartus olla juba 14 kraadi külma.

Tagasi üles