Jutud «kasutage nüüd raha sihipäraselt, ainult õpetajate palkadeks» lähevad vastuollu sellega, mida praktikud rahanappusest räsitud koolielust räägivad. Vaevalt, et hariduse vallas oleks seni olnud ulatuslikku raiskamist. «Sisemisi ressursse», kust raha leida, on tegelikult jäänud vähem, kui pressiläkitustes väidetakse – vaja on tegelikku lisaraha, et lubadused ei jääks katteta, nagu juhtus kodukulude vähendamisega.
Kas meil on aktsiisi- ja käibemaksulangetuste kompenseerimiseks ja koolitoidu kinnimaksmiseks ka katteallikad? Jah, on.
Üks võimalus on edasi lükata üsna kallis Eesti Rahva Muuseumi ehitus, mida on küll vaja, aga millele praegu selgelt jõud peale ei hakka. Teine võimalus on edasi lükata uue ühendministeeriumi hoone projekteerimine, mis nõuab samuti raha.
Vaja on kasvatada riigi tulusid, taastades ettevõtte tulumaksu (pean silmas maksuvabastust reinvesteeritud kasumilt). Ja loomulikult on Keskerakond valmis kehtestama uue ning õiglasema, astmelise tulumaksu, mis jagaks maksukoormust tasakaalustatumalt ja teeniks samas riigile paremini tulu sealt, kus raha rohkem liigub.
Järgmise aasta eelarvet on võimalik muuta paremaks, ettevõtlussõbralikumaks ja samas sotsiaalselt tundlikumaks, samuti leida kate mõnele hoogsale lubadusele (õpetajate palk) ja lükata edasi mõni üle jõu käiv kulu (Eesti Rahva Muuseumi uus hoone).
Palvekirjade ja ka sisuliste argumentidega ei tee siin kahjuks midagi, seda on elu küllalt näidanud. Praegusele valitsusele, kes on upsakas oma veendumuses, et keegi neid asendada ei saa ja teisiti polegi võimalik, mõjuvad vaid survevahendid.
Hooldajad ja meditsiiniõed näitasid oma jõudu streikides, ja seda edukalt. Alguses muidugi räägiti, et midagi muuta pole võimalik. Lõpuks, kui surve aina tugevnes, selgus, et ikkagi oli võimalik muuta. Riigikogu opositsiooni ja Keskerakonna survevahendiks on ööistungid ja enam pole võimalik eirata teiste võimaluste olemasolu järgmise aasta riigieelarves.