P, 26.03.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Mahepõllunduse asjatundjad kogunevad Tartus

Risto Mets
, reporter
Mahepõllunduse asjatundjad kogunevad Tartus
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Neljapäeval korraldab maaülikooli mahekeskus ülikooli vanas peahoones (Kreutzwaldi 64) konverentsi «Mahepõllumajanduse arengusuunad - teaduselt mahepõllumajandusele».

Kokkusaamisel antakse ülevaade Eesti mahepõllumajandusalaste teadusuuringute tulemustest nii mullaviljakuses, aianduses, taime- kui loomakasvatuses, teatas ülikooli pressiesindaja.

Avaettekande peab Šveitsi mahepõllumajanduse instituudi (FiBL) direktor Dr Urs Niggli, kes tutvustab olulisemaid teadusuudised mahevaldkonnas Euroopas. Urs Niggli on maailma juhtivaid mahepõllumajandusteadlasi ning valiti sel aastal ka maaülikooli audoktoriks.

Mahepõllumajandus oma ökoloogilise toimimisviisiga on oluline jätkusuutlikuks tootmiseks, sest üha enam peame mõtlema, kuidas toota toitu jm ressursse, kulutades vähem taastumatuid loodusvarasid, suunata toitaineid ringlusse ning vähendada keskkonnakoormust, selgitas Eesti Maaülikooli teadusprorektor Anne Luik. «Konverentsi eesmärk on teadusuuringute poolt pakutavad lahendused praktikuteni tuua.»

Mahetootjad peavad teaduse tuge mahepõllumajanduse arengu seisukohast väga tähtsaks. Maaülikooli teadlastega aastaid koostööd teinud Viljandimaa piimakarjakasvataja Arvo Veidenberg kinnitab teadusuuringute vajalikkust: «Praegugi on käimas piimalehmade mahesööda uuring, et leida sobivad kohalikud proteiinisöödad, mis tagavad stabiilse ja kvaliteetse piimatoodangu.»

Konverents on mõeldud mahetootjatele, -töötlejatele, nõustajatele, teadlastele ja teistele mahetoiduhuvilistele.

Märksõnad
Tagasi üles