Saalihokkarid harjuvad uue koosseisuga

, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
EMÜ SK saalihokimängijad (esimene rida vasakult) Kaisa Aruaas, Piret Kaljagin ja tema poeg Kristo, Sanna Kähkönen, Ella Lehtinen, Eva-Maria Kikkas, Ester Malmström, Marii Kangur, Triin Pähn, (teine rida) Kertu Brutus, Edith Pärnik, Margit Keerutaja, Maret Taal, Kristin Mahla, treener Talis Mölder, Kristin Penu, Jenni Varjonmaa, Kati Loid ja Reti Väärt ootavad pikisilmi hooaja algust. Pildilt puuduvad Inge Kuld ja Reele Komi.
EMÜ SK saalihokimängijad (esimene rida vasakult) Kaisa Aruaas, Piret Kaljagin ja tema poeg Kristo, Sanna Kähkönen, Ella Lehtinen, Eva-Maria Kikkas, Ester Malmström, Marii Kangur, Triin Pähn, (teine rida) Kertu Brutus, Edith Pärnik, Margit Keerutaja, Maret Taal, Kristin Mahla, treener Talis Mölder, Kristin Penu, Jenni Varjonmaa, Kati Loid ja Reti Väärt ootavad pikisilmi hooaja algust. Pildilt puuduvad Inge Kuld ja Reele Komi. Foto: Margus Ansu

Eelmisel hooajal Eesti meistrivõistluste hõbedanaiskond EMÜ SK alustab uut hooaega 28. oktoobril võõrsil, kui Kiilis kohtutakse vana rivaali SK Saku Fortunaga.

Nädal hiljem näeb hokimängijaid ka kodusaalis maaülikooli spordihoones, kus võõrustatakse sel hooajal märgatavalt tugevnenud Sparta spordiseltsi naiskonda.

Ka Tartu saalihokinaiskonna koosseis on veidi muutunud. Ülikoolilinnast ärakolimise tõttu lahkusid kolm koondise mängijat ning üks koondise tasemel mängija ootab last.

Samas naasis kodulinna naiskonda samuti rahvuskoondises mängiv Reti Väärt, kes eelmisel hooajal osales West­end Indiansi koosseisus Soome naiste meistriliigas.

Lisaks on tagasi Prantsusmaal kahekordseks meistriks tulnud väravavaht Eva-Maria Kikkas ning kunagi Tartus alustanud, kuid vahepeal Saksamaal mänginud Inge Kuld.

Naiskonna treener Talis Mölder selgitas, et kuigi matemaatiliselt on muutus negatiivne, saab igaks mänguks väljakule saata kaks konkurentsivõimelist viisikut.

Ta lisas, et tublisti on arenenud ka klubi omad kasvandikud, kellel avaneb nüüd võimalus mängida täiskasvanute konkurentsis. «Lisaks on eelmisel hooajal sisseelamisfaasi läbi elanud mängijad aasta võrra küpsemad ning sellevõrra ka valmis oma rolli suurendama,» selgitas ta.

Hooaja eesmärki nimetas Talis Mölder sisult üsna laiaks ja täpsustas, et ta ei näe liigas ühtegi sellist võistkonda, kellele ei oleks võimalik vastu saada.

«Eesmärgid on igal harjutusel, trennil ja mängul ning kokkuvõttes on eesmärk teha kõike võimalikult hästi, püüeldes loomulikult parimate tulemuste poole,» ütles ta.

Hooaja ettevalmistust hindas treener üldjoontes heaks, kui välja arvata mängijate ja ka tema enda vigastustest tingitud väikesed tagasilöögid. Kuigi augusti lõpus osales EMÜ SK ka kahel hooajaeelsel turniiril, mis olid uuenenud koosseisule parajaks proovikiviks, siis arvas Mölder, et kuluks ära veel paar treeningumängu, sest aeg turniiride ja hooaja alguse vahel on veninud pea kahekuuliseks.

Eelmise hooaja pronksinaiskonna Tamsalu EBE lagunemise ja Kuusalu Eluterve Naise meistriliigast loobumise tõttu on saalihoki naiste meistriliiga kokku kuivanud. Lisaks EMÜ-le, Sakule ja Spartale pakub konkurentsi veel vaid Jõgeva SK Selver/Tähe.

Varasemad tulemused Eesti meistriliigas

• 2011/2012 – 2. koht

• 2010/2011 – 2. koht

• 2009/2010 – 2. koht

• 2008/2009 – 5. koht

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles