Luksust on neli plussi tärni jagu, leidis homme raekoja taga Ülikooli tänava ääres uksed avava 70-kohalise hotelli Lydia omanik Neinar Seli. Tärne hotellil mõistagi veel pole ja neid annab välja spetsiaalne komisjon, kuid maja sisemuses on tõepoolest lihvitud iga detail.
Pildid: piilume Tartu uue hotelli Lydia suletud uste taha
Vestibüüli siseneja esimese pilgu püüab kinni paremat kätt asuv hubiseva leegiga kamin. Alles seejärel panevad silmad tähele disainerivalgusteid, tumedates toonides mööblit ja vastuvõtulauda fuajee vasakus küljes. Esimesele korrusele jäävad veel sohvabaar ja teenindusruumid ning seina taga varjab end väike autoparkla.
Tammepuust trepp viib teisele korrusele restorani Hõlm, kus peakokk Lauri Ülenurme juhendamisel valminud hõrgutisi proovides saab nautida vaadet raekojale ja Pirogovi platsile. Restorani juurde kuulub privaatsaal kohtumiste või väiksemate ürituste tarvis.
U-kujulise hoone kolmandal ja neljandal korrusel asuvad suurte pehmete vooditega numbritoad. Tubades, mis jäävad hotelli modernse välisilmega ossa, katavad põrandaid vaibad ja annab tooni nüüdisaegne disain. Duširuum ja WC on eraldi.
Ajaloolise fassaadi taga asuvais tubades katab põrandaid tammeparkett ning sisekujunduses on kasutatud retrolikke elemente. Kohati ka klaasvitraaži. Duširuumid nende tubade juures on avarad ja igaühes neis on sees vann.
Peensusteni läbi mõeldud sisekujunduse autor on Art-Aku sisearhitekt Kaire Kemp-Tišler. Detailirohkuse näitena võib välja tuua asjaolu, et maja põrandatel ja seintel on peale puitdetailide ja tapeetide kasutatud 110 sorti kivi- või keraamilisi plaate. Välisilme andis hotellile Tarmo Teedumäe arhitektuuribüroost Allianss.
Külalised ei pea piirduma söömise ja magamisega. Keldrikorruselt leiab jõusaali, kolme liiki saunu ning basseini, kus proovida veemassaaži. Samas asub sündmuskeskus, milles saab korraldada nii seminare, pulmi kui kontserte.
«Ei ole kulda ja karda, vaid püüdleme hubasuse ja kundede heaolu poole,» võttis hotelli kontseptsiooni kokku Lydia arendusjuht Kristo Seli.
Mis puutub kujundusse, siis sellega on hotelli omanik tegelenud ka väljaspool maja. Nimelt on hoonetagune Toomemäe nõlv kindlustatud tellisseinaga selliselt, et juba sügiseks peaks kivinurkadele kasvama sammal.
Viiest tärnist lahutavad hotelli vaid mõned veelgi rohkem inimtööjõudu nõudvad teenused. Muu hulgas see, et restoran pole päris ööpäev läbi avatud ning hotelli ees peatunud auto ust ei tõtta avama kõvakübaraga härrasmees.