Sepa jalgpallikeskuse maksumus on 450 000 eurot, sellest 100 000 eurot annab Eesti Jalgpalli Liit, 200 000 eurot on klubi pangalaen ning ülejäänud 150 000 eurot loodetakse kokku saada ühisrahastusega. Klubi nägemuse kohaselt võiks sellest summast 100 000 eurot tulla erinevatelt ettevõtetelt, ülejäänud 50 000 aga kõigilt neilt, kellele Tartu jalgpalli areng korda läheb.
JK Tammeka tegevjuht Kalle Paasi sõnul on ühisrahastuskampaaniaga liitumine lihtne: selleks tuleb minna aadressile www.jalgpallikeskus.ee ning osta sealt üks või mitu 7208-st müügis olevast sümboolsest ruutmeetrist. Ühe ruutmeetri hind on 10 eurot.
Sepa jalgpallikeskus näeb ette täismõõtmetes altküttega kunstmuruväljaku ja pisut väiksema naturaalmuruga harjutusväljaku rajamist, samuti ehitatakse 500 istekohaga külgtribüün, paigutatakse valgustus ning moodul-tüüpi riietusruumid koos WC ja pesemisvõimalusega. Märksõnaks on siinkohal just altküte: Tartu kontekstis on tegemist esimese soojendusega väljakuga ning Taaralinna vutimeeste talviste treeningtingimuste parandamise mõttes on tegemist lausa revolutsioonilise arenguga.
«Õnneks pole Tamme staadioni kunstmurul seni traagiliste tagajärgedega õnnetusi juhtunud, kuid talvel toimuvat treeninguks nimetada ei saa,» tõdes JK Tammeka esindusmeeskonna mängija ja klubi juhatuse liige Kristjan Tiirik. «Kui käime talvel Tallinnas sisehallis mängimas, on alguses raske aru saada, mis toimub – kui pidurdad, jäädki kohe seisma, mitte kahe meetri pärast nagu Tartus,» näitlikustas kogenud vutimees.
Tiirik lisas, et juba praegu kurdavad klubi U-17 meeskonna liikmed seljaprobleemide üle ning tõenäoliselt peituvad hädade juured just talvises Tamme kunstmuruväljakus. Seetõttu rõhutab klubi, et rajatava keskuse suurim kasu seisnebki sellest, et altküttega väljakuga tagatakse noortele jalgpalluritele senisest märksa ohutumad ja tervist säästvamad treeningtingimused.