Tartu kaubamaja tahab lisakorrust
Lisatud eskiis!

Selline võiks näha Tartu kaubamaja lisakorrus välja projekteerija pilgu läbi.

FOTO: Tartu Kaubamaja

Kaks suve Tartu kesklinnas asuva kaubanduskeskuse katusel väikest viinapuuistandust hooldanud Tartu kaubamaja lõpetab viinapuuväätide kasvatamise ja tahab rajada hoonele 4. korruse.

Tartu kaubamaja teatel taotletakse linnalt uut detailplaneeringut kaubanduskeskuse 4. korruse väljaehitamiseks. Avalduse esitas kaubamaja täna.

Kaubamaja tegevjuhi Marju Jeedase sõnul on detailplaneeringu koostamise eesmärgiks suurendada klientidele kaubanduskeskuses pakutavate kaupade ja teenuste valikut. Uuele korrusele on plaanis luua täiendavad kaubanduspinnad ning linlastele ja külalistele avatud terrass, kust avaneb vaade vanalinnale ja Vanemuise teatrile.

Jeedas lisas, et arhitekt Raivo Puusepa kavandatud lahenduse järgi kasutatakse ära tehniliste ruumide vahele jäävad alad ilma sealjuures hoone kõrgust suurendamata. Arhitekt Raivo Puusepp ise ütles, et klassikaliselt üles ehitatud hoone saab hästi lõpetada katusekorrusega, mis loob ühtse terviku ja lisab erilisust huvitava graafilise lahendusega.

«Välja töötatud eskiis sobitub olemasoleva hoone arhitektuuriga ja harmoneerub ümbritseva keskkonnaga,» lubas Puusepp. Kavandi kohaselt ühendavad kõiki korruseid hoonet läbivad eskalaatorid ja kaubanduspinnad paikneksid sarnaselt tänasele siselahendusele ümber aatriumi.

Kui linn otsustab planeeringu muutumist toetada, ehitab kaubamaja juurde 3600 ruutmeetrit kaubanduspinda, millele lisandub 900 ruutmeetrit terrassi. Kaubamaja loodab jõuda detailplaneeringu kehtestamiseni kuue kuni üheksa kuu jooksul ning uue osa avamiseni aastal 2015 või 2016.

Tagasi üles