Maailmameistri osavõtt Miss Valentine'ist on lahtine

Valitsev maailmameister ukrainlanna Anna Bessonova sai Pekingi olümpial iluvõimlemise mitmevõistluses kolmanda koha. Tema Tartusse tulek on hetkel lahtine.

FOTO: AP / Scanpix

«Bessonova tulek Tartusse on praegu küsimärk,» ütleb nädalavahetusel peetava rahvusvahelise võimlemisturniiri Miss Valentine peakorraldaja Janika Mölder.


Kui valitsev iluvõimlemise maailmameister ja Pekingi OM-i pronks Anna Bessonova tänavusele Miss Valentine'ile üles anti, võttis Mölder ukrainlastega kohe ühendus, kuna maailmameister pidi suure spordiga pärast Pekingi OM-i lõpparve tegema. «Öeldi, et ta jätkab, kuna Kiievis tulevad maailma karikavõistlused ja Anna tahab proovida kuni MK-ni ja otsustada jätkamine pärast seda,» selgitab Mölder.

Üks Bessonova Tartusse tulekust loobumise põhjus võib olla ka see, et temasugusel pikal võimlejal on pärast olümpiamänge muutunud uutele võistlusreeglitele kiiresti raske üle minna. «Ja kuna ta on olümpiapronks, ei soovi ta ennast ka halvast küljest näidata,» pakub Mölder ühe võimaliku loobumise põhjuse.

«Ta oli käinud Los Angeleses võistlustel ja tal ei lainud seal väga hästi,» vahendab Mölder viimaseid uudiseid.

Kas Eesti publikul on võimalik sel reedel-laupäeval Tartus iluvõimlemise maailmameistrit näha, selgub hiljemalt neljapäeval. Küll on aga kindel, et neljapäevahommikuse rongiga saabub Eestisse Pekingi olümpiavõitja Jevgenia Kanajeva.

Võimemisturniir Miss Valentine, mis tänavu peetakse juba 15. korda, toimub 20.- ja 21 veebruaril Tartus A.LeCoqi spordihoones.

Tagasi üles