Istutustööd ja luule avavad Tartu Roheringi projekti

Tartu Postimees
Copy
Esmaspäeva ennelõunal käis Uueturu pargis koorimisalade mõõtmine. Pole nii lihtne midagi, nentisid Anna-Liisa Unt (vasakul) ja Karin Bachmann (paremal).
Esmaspäeva ennelõunal käis Uueturu pargis koorimisalade mõõtmine. Pole nii lihtne midagi, nentisid Anna-Liisa Unt (vasakul) ja Karin Bachmann (paremal). Foto: Kristjan Teedema

Tartu linnavalitsus kutsub elanikke osa võtma linnarohtla istutamisest Uueturu parki ning osalema linnalooduse projekti Tartu Rohering avapeol.

Tartu Roheringi eesmärk on luua parem kodulinn kõigile tartlastele putukatest inimesteni. Kuigi projekt algas juba aasta alguses, on just Uueturu pargis elurikkuse suurendamine  väga oluline ja märgiline samm, millega linnalooduse projekt sisse juhatada. Linnarohtla istutamine toimub Tartu 2024 programmi kuuluva Kureeritud Elurikkuse juhtimisel. Alguses võtab taimede kasvamine aega, kuid peagi hakkab linnarohtla silmailu pakkuma kogu suve vältel. Park on planeeritud nii, et taimekogumite vahel oleks võimalik liikuda ja madalamal murul ka istuda. Kõik Uueturu pargi puud säilitatakse ja põimitakse uute kooslustega.

«Paremate elupaikade loomine on oluline taimede ja loomade, putukate ja lindude, mulla ja õhu jaoks, aga ka kõige laiemas tähenduses: nii saab avalik ruum mõnusamaks, tervislikumaks ja põnevamaks – loob juurde olemis- ja suhtlemisvõimalusi, kutsub aega maha võtma, märkama ja arutlema. Keskkond mõjutab nii füüsilist kui ka vaimset tervist ja elurikkam linnapark pakub kosutust igale inimesele,» ütles Tartu abilinnapea Elo Kiivet.

Linnarohtla istutamine algab vabatahtlike abil kell 11. Kõiki projektist ning linnarohtlast huvitatud tartlasi oodatakse parki alates kella 17st, mil algab õhtune programm, kus saab ka ise näpud mulda pista, luulet kuulata ning osaleda külvidiskol.

Tartu Roheringi külvipeo programm

Kell 17.30 – Tartu Rohering. Linnalooduse projekti tutvustavad Mirjam Võsaste (Tartu linnavalitsus) ja Tuul Sepp (Tartu ülikool).

Kell 17.45 – elurikkuse loomise õpituba. Kodumaiste liikide valimist ja istutamist õpetab Liina Jürisoo (Eesti maaülikool).

Kell 18 – külviluule. Oma loomingut loevad Kristel Algvere, Maarja Pärtna ja Aliis Aalmann.

Kell 19 – külvidisko Tartu 2024. Ilusale ja töökale päeva paneb lõbusa punkti DJ Ahto Külvet (Psühhoteek).

Allikas: Tartu linnavalitsus

Loe Tartu Roheringi kohta www.tartu.ee/rohering ning vaata külvipeo kohta täpsemalt Facebookist: https://fb.me/e/18ZH8ni0O.

Tartu Rohering (rahvusvaheliselt urbanLIFEcircles) on rahvusvaheline Euroopa Komisjoni programmi LIFE rahastatud projekt. Tartu linna partnerid on Tartu ülikool, MTÜ Kino, Rohetiiger, Tallinna tehnikaülikool ning Riia (Läti) ja Aarhusi (Taani) linn.

Tagasi üles