Helilooja auks kõlab muusika ja ilmub mark

Täna esitletakse Tallinnas teatri- ja muusikamuuseumis Heino Elleri portreega postmarki.

FOTO: Repro

Täna 125 aastat tagasi sündis Tartus helilooja ja pedagoog Heino Eller. Tartus töötamise ajal pani ta aluse heliloojate Tartu koolkonnale, kuhu kuulus ka Eduard Tubin.

Aastast 1940 kuni elu lõpuni 1970 oli ta Tallinna konservatooriumi kompositsiooniprofessor. Tema õpilaste hulgas olid Villem Kapp, Boris Kõrver, Valter Ojakäär, Arvo Pärt, Alo Põldmäe ja Lepo Sumera.

Heino Elleri nimeline Tartu Muusikakool tähistab tema sünniaastapäeva Elleri nüüdismuusika päevadega 7.–12. märtsini, selle kavas on mitmeid kontserte ja etendusi.

Algatuseks on täna kell 12 kooli Elleri saalis sümpoosion «Eller – Tubin – Madetoja». Kell 17 saab sealsamas kuulata kontserti Elleri, Tubina ja Pärdi loomingust. Esinevad viiuldaja Sigrid Kuulmann ning pianistid Marko Martin ja Piret Väinmaa.

9. ja 10. märtsil kell 18 saab TÜ ajaloo muuseumis vaadata Indrek Hirve mononäidendi «Pauluse kiriku kellad» lavastust. Samuti 9. ja 10. märtsil, aga tund hiljem, kell 19, algab Athena keskuses multimeediaetendus «Conversio», mille muusikajuht ja lavastaja on Monika Mattiesen.

Elleri 125. sünniaastapäeva tähistatakse ka mujal Eestis, ja läbi aasta.

Nii näiteks esitleb täna Tallinnas teatri- ja muusikamuuseum Elleri kujutisega postmarki.

    Tagasi üles