L, 28.01.2023

600 inimest saab Tartu linnalt täiskoha palka alla tuhande euro kuus

600 inimest saab Tartu linnalt täiskoha palka alla tuhande euro kuus
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Rahatasku.
Rahatasku. Foto: Eero Vabamägi

Abilinnapea Priit Humal ütles täna volikogus Tartu tuleva aasta eelarve arutelul, et Tartu linna palgal on 600 inimest, kelle kuutasu täiskoormusele taandades on alla tuhande euro kuus.

Erakonna Eesti 200 palvel tehtud arvutuse põhjal ütles ta, et kui linnalt palka saavatel ametikohtadel seataks sisse täiskoormuse puhul miinimumtasu tuhat eurot kuus, maksaks see linnaeelarvele 1,8 miljonit eurot koos maksudega.

Tuhandest eurost väiksema palga saajaid on mitmes valdkonnas, nende hulgas on ka sotsiaaltöötajaid ja abiõpetajaid või õpetaja abisid. 

Eesti 200 esindaja Kristiina Tõnnisson nimetas ebaõiglaseks, et Tartu kultuuritöötajate palk jääb riigi palgatasemele alla. Samas on SA Tartu 2024 palgad märksa kõrgemad kui linna hallatavates kultuuriasutustes. Tõnnisson iseloomustas kultuurivaldkonna palkade olukorda väljendiga palkade stagnatsioon.

Abilinnapea Priit Humal pareeris, et linn ei saa palkade tõstmiseks laenu võtta, palgavõimalused lähtuvad tuludest. Ta pidas vajalikuks ka täpsustada, et suur osa neist ülalnimetatud 600 inimesest ei tööta täiskoormusega, on näiteks pensionärid või teevad tööd muu töö kõrvalt.

Märksõnad
Tagasi üles