Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto
tartu

CityBee sulgeb Tartu parkimistsoonid

CityBee rendiautoteenuse esitlus. FOTO: Mihkel Maripuu

25. oktoobril sulgeb CityBee Tartu parkimisalad. Nõudluse kasvades plaanib ettevõte need uuesti avada järgmisel suvehooajal.

Suvehooajal kasvab huvi CityBee sõidukijagamise teenuse vastu üle Eesti. Seetõttu rajas ettevõte parkimisalad nii Tartusse, Pärnusse kui ka Kuressaarde.

«Tartu parkimisalad võtsidtarbijad kenasti omaks ning neid kasutati just pikemate sõitude tegemiseks. Paraku sügistalvise hooaja saabumisega nõudlus langes, kuna inimesed jäävad rohkem paikseks, seetõttu otsustasime Tartu parkimisalad sulgeda,» ütles CityBee Eesti juht Egert Kivisaar. Samuti suleti septembris ka suvesihtkohtade Pärnu ja Kuressaare parkimisalad.

CityBee juht nentis, et ettevõte jälgib klientide tagasisidet ning kui nõudlus teenuse järele kasvab, on ettevõte valmis alad taas avama.

«Meie jaoks on oluline olla seal, kus on inimesed, kes meie teenust vajavad. Tartlased eelistavad linnas liiklemiseks ühistransporti ja jalgsi või rattaga liiklemist, mistõttu ei ole meil otstarbekas CityBee sõidukeid talvehooajal Tartus hoida,» sõnas Kivisaar.

Ta lisas, et Tartus olnud sõidukid toimetatakse piirkondadesse, kus nõudlus CityBee teenuse järele on suur ning sõidukid igapäevases aktiivses kasutuses.

CityBeel on Eestis 350 sõidukit ja 129 000 kasutajat.

Tagasi üles
Back