Kliinikum jätkab sellel nädalal vaktsineerimist

Ettevalmistused vaktsineerimiseks TÜ kliinikumiks. FOTO: Tartu Ülikooli kliinikum

Teisipäevast, 6. aprillist 10. aprillini on Tartu ülikooli kliinikumis endiselt võimalik vaktsineerida koroonaviiruse vastu 1956. aastal ja varem sündinud inimestel ning 1961. aastal ja varem sündinud Covid-19 riskirühma kuuluvatel inimestel. Vaktsineerimiseks kasutatakse AstraZeneca vaktsiini.

Möödunud nädalavahetusel vaktsineeriti Tartu ülikooli kliinikumis üle tuhande inimese. «Et vaktsineerimiseks avati vastuvõtuaegu rohkem ning nii vaktsineerimismeeskonna suutlikkus kui ka vaktsiinidooside arv oli suurem, jätkab kliinikum vaktsineerimist ka sellel nädalal,» selgitas kliinikumi vaktsineerimismeeskonna koordinaator Tiina Teder.

Ta lisas, et vaktsineerimas käinud inimesed on olnud koroonaviiruse vastu vaktsineerimisest väga huvitatud ning motiveeritud seda tegema. Vaktsineerimismeeskonna nimel paneb Teder inimestele südamele, et vaktsineerimine on väga oluline, et kaitsta ennast ja oma lähedasi raske haiguse raskekujulise põdemise eest. «Nagu teame, on Covid-19 raske, pika ja keerulise kuluga haigus,» lisas ta.

Vaktsineerimisaja broneerimise võimalus on digiregistratuuris avatud kõigile 1956. aastal ja varem sündinud inimestele ning 1961. aastal ja varem sündinud riskirühma kuuluvatele inimestele. Riskirühma kuulumist saab kontrollida patsiendiportaalis digilugu.ee, sellekohane teavitus on lisatud patsiendiportaali avalehel vasakusse serva.

Vaktsineerimiseks Tartu ülikooli kliinikumis tuleb vastuvõtuaeg broneerida üleriigilise digiregistratuur või kliinikumi kodulehe vormi kaudu või etteregistreerimiskeskuse telefonil 731 9100.

Tagasi üles
Back