60 tiiru Supilinna spordipargi Lauri ringil – nii tuli kokku abilinnapea Tartu maraton
Tartu maratoni virtuaalsõidud jätkuvad veel terve nädala

Sellisena talletas spordikell Raimond Tamme suusamaratoni Supilinna spordipargis. FOTO: Erakogu

Võib tunduda peadpööritav katsumus sõita umbes kilomeetrisel ringil 63 kilomeetrit suusamaratoni, kuid Tartu abilinnapea Raimond Tamm teab, et miski ei saa olla raskem kui teha oma koduõuel suuskadel 400 ringi, et läbida Tartu maratoni 31 kilomeetri pikkune sõit.

«See veidi üle kilomeetrine ring nüüd oli nauditav suusasõit,» ütleb Tamm, kel tänavu oli 12. kord Tartu maraton läbi teha. «Üks tõusunukk ringil on mõnus vaheldus. 63 kilomeetrit on muidugi selline distants, mida sageli ei sõida, pärast 50. kilomeetrit oli küll tunne, et olen nüüd pikalt suusatanud.»

Tartu maratoni virtuaalsõit polnud vaba valik. Tamm oli suurele suusasõidule end kirja pannud varakult, aga viis päeva enne starti minekut sai ta teda, et on olnud kokkupuutes koroonahaigega ja peab jääma eneseisolatsiooni. Nii ta siis sõitiski poolmaratoni ära koduhoovis. «Seda päeva olin nii pikalt oodanud – mõtlesin, et teen midagi, mis meelde jääb ja maratonipäeva minu jaoks talletab.»

Raimond Tamm läbis Tartu maratoni põhipäeval eneseisolatsioonis olles oma koduhoovis suuskadel maratoni lühidistantsi 31 kilomeetrit, selleks tuli teha 400 ringi. FOTO: Erakogu

Aga eile pärast tööpäeva lõppu pani ta Supilinna spordipargis suusad alla, et ka pikk maraton ära sõita. Pärast virtuaalvõistlusele ümberregistreerumist ja maratonipäeva tuli ju suur sula, mis pühkis paljud suusarajad maa pealt ja rajakandidaate palju polnud.  

«Oli veel plaan minna Haanjasse, aga nädalavahetuseks ennustati tuulist ilma ja siis mõtlesin, et pigem teen kodukandis ära,» lausus Tamm.

Suusad määris ta ise, teeninduspunkti pani ka ise üles, et 10,5 kilomeetri järel joogipaus teha, ja pisut näksimist oli ka kotis. Teisi suusatajaid oli rajal omajagu, need vaheldusid. Aeg tuli 4 tundi 46 minutit.

Tartu maratoni virtuaalsõidud aga jätkuvad 14. märtsini. Eilseks oli pika maa virtuaalvõistluse tulemuse üles laadinud 101 osalejat mitmest riigist, 31 kilomeetri distantsi tulemus oli 182 osalejalt ja 16 kilomeetri distantsi tulemuse oli talletanud 219 osalejat. Lastesõidul osalenuid on kirjas 769.

Tartu maratoni pressiesindaja vahendas, et virtuaalsõidul osalejaid on ka välismaalt ja lisaks suusatamisele on olnud muidki liikumisviise, mis on reeglites lubatud.

Lääne-Šotimaal elav John Johnson läbis 31 kilomeetrit rattaga sõites. Seejuures ei luba sealsed koroonapiirangud minna kodust kaugemale kui kaheksa kilomeetrit, kui liikumiseks otsest vajadust pole.

On ka rullsuusatatud ja joostud. Näiteks Mart Einastol kulus 63 kilomeetri joostes läbimiseks 8 tundi 35 minutit ja 24 sekundit.

Tagasi üles
Back