Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Fotod ⟩ Korvpalli vabavisete rekordile aitasid enim kaasa Tartu ja Elva

Tartu ülikooli akadeemilises spordiklubis visati laupäeval vabavisete Guinnessi rekordikatse raames kõige rohkem tabamusi. FOTO: Erakogu

Korvpalli vabavisetega Guinnessi rekordiraamatusse pääsemiseks loodud algatus kogus laupäeval üle Eesti 114 357 tabamust. Korvpalli 100. aastapäeva puhul toimunud ettevõtmisele andsid kõige suurema panuse tabamuste arvuga just Tartu ja Elva viskekohad. Kõigest kaks tundi kestnud rekordikatse Tartu ülikooli akadeemilises spordiklubis (TÜASK) kogus kaheksa korviga kokku 7985 sisseviset.

TÜASKi saalides tegid viskeid nii Tartu ülikooli korvpallimeeskonna treenerid Toomas Kandimaa ja Tiit Sokk, korvpallikooli õpilased kui ka harrastajad ja fännid. Lõpptulemusena sooritati viskeid kokku 14 645, kus tabavusprotsent oli 55 kanti. 

Vabavisete rekordikatse Tartu ülikooli akadeemilises spordiklubis. FOTO: Erakogu

Rocki korvpallikooli Tartu keskuses tabati laupäeval 5175 viset ning registreeritud viskajaid oli kohal üle 150. Parima tulemuse tegi 13-aastane Luukas Pastik, kelle arvele kogunes 521 tabamust. Teiste seas oli kohal korvpallur Valmo Kriisa, kes tabas korvi 39 korda.

Rocki korvpallikooli Tartu keskuses tabati laupäeval 5175 viset. FOTO: Erakogu

Kolmanda koha visete arvu järgi võttis Elva, kus sündmust vedasid eest BC Elva korvpalliaktivistid. Esimesed viskajad olid kohal juba kella 10st ja päeva jooksul sai rekordeid visata kahe korvi all, lisaks väiksemad osalejad lastekorvi all. «Mõte oli selline, et kõik soovijad peavad saama visata. Järjekorra vältimiseks kuulutasime väljavisked kaheminutiliste tsüklitena, mida tegelikult mõõtsime üpris tunde järgi. Kellel oli hea käsi ja skooris korralikult, lasime vahepeal natuke pikemalt tulistada ja kellel võib olla nii hästi ei läinud, võtsime lühema aja jooksul vahetusse,» rääkis BC Elva juht Priit Värv.

Korralikke viskeid näitas ette Elva vallavanem Toomas Järveoja. FOTO: Kayvo Kroon

Ta lisas, et kedagi ilma tabamuseta minema ei saadetud, vaid lasti pingutada nii kaua, kuni vähemalt üks tabamus kirja sai. Kõige vanem viskaja oli 84-aastane ja noorim ligi 10-aastane. Värv kinnitas, et rahvast liikus palju ja huvi rekordi tegemise vastu oli suur. Osalejate hulk jäi tema hinnangul 150 kanti. Elva tulemuseks laupäeval oli 4360 tabamust.

Elvas visati laupäeval vabaviskeid igas vanuses osalejate poolt. Oma koha leidsid ka pere noorimad. FOTO: Kayvo Kroon
Tagasi üles
Back