Politseile pakkusid rallil tööd tormakad fännid ja purjutanud juhid

Tartu politsiejaoskonna juht Andrus Reimaa oli nädalavahetusel rallioperatsiooni juhi ülesannetes.

FOTO: MARGUS ANSU/PM/SCANPIX BALTICS

Rally Estoniale oli politsei- ja piirivalveamet kaasanud töötajaid kõikidest prefektuuridest. Enim pakkusid neile tööd kiiruseületajad ja napsutanud sohvrid.
 

Politsei- ja piirivalveameti Tartu jaoskonna juht Andrus Reimaa täitis nädalavahetusel rallioperatsiooni juhi ülesandeid. Tema sõnutsi oli reede õhtul kõige rohkem politseil tegemist kiiruseületajatega. «Tuleb tunnistada, et nii mõnigi rallifänn ei olnud osanud oma aega õigesti planeerida ning valis aja tagasi tegemiseks maanteel kiiruseületamise,» sõnas Reimaa.

Laupäev oli tema sõnul politsei jaoks üsna rahulik, kuid pühapäeva hommikul oli taas tegemist, sest nii mitmedki rallifännid olid otsustanud raja äärde sõita napsuse peaga.

«Kuid võttes arvesse, kui palju rahvast rallil osales ning millise kaaluga sündmus see, oli siis kokkuvõttes võib lugeda ralli meie vaates kordaläinuks,» sõnas Reimaa.

Rallioperatsiooni juht tänas mõistvaid rallifänne ning ka politsei- ja piirvalveameti töötajaid, kel jäi seljataha pikk ja töine nädalavahetus.

Kui tulevikus peaks Tartus ja Lõuna-Eesti teedel aset leidma piiranguteta autoralli MM-etapp, kus publikut võib koguneda mitu korda rohkem, siis Reimaa hinnangul peaks enne säärast võistlust kõik detailid taas korraldajatega peensusteni läbi mõtlema. «Kõige suurem mure on nii suure rahvahulga puhul muidugi see, kuidas niisugune rahvamass teedele liiklema mahub.» Reimaa lisas, et järgmise suursündmuse planeerimisega tuleb tegeleda siis, kui selle toimumine on tõsiasi.

Tagasi üles
Back