Ööpäevaga lisandus 6 positiivset testitulemust, kõik Tartumaale

Tartumaal uusi nakatunuid ei tuvastatud.

FOTO: Dmitri Kotjuh/ Järva Teataja

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 1120 haigust Covid-19 põhjustava SARS-CoV-2 viiruse esmast testi, millest kuue tulemus osutus positiivseks. Neist kõik laekusid rahvastikuregistri andmete järgi Tartumaale (neli neist Tartu linna). 

Üks ööpäeva jooksul tuvastatud Tartu juhtum on seotud varasema nakatunuga, ülejäänud juhtudel on nakatumise allikas veel selgitamisel. Terviseameti hinnangul ei saa veel öelda, kas need võivad olla varasemate kolletega seotud või mitte. Epidemioloogiliste uuringute käigus on terviseamet tuvastanud, et ööklubi Vabank koldega on praeguseks seotud 37, ööklubiga Naiiv 18 ja ööklubiga Shooters 15 nakkusjuhtu.

10. augusti hommikuse seisuga vajab Eestis koroonaviiruse tõttu haiglaravi kaheksa inimest, juhitaval hingamisel on üks patsient. Uusi surmajuhtumeid ööpäeva jooksul ei lisandunud. Kokku on Eestis koroonaviirus nõudnud 63 inimese elu. Tänaseks on haiglates lõpetatud 396 Covid-19 haigusjuhtumit 383 inimesega.

Tänase seisuga on tervenenud 1961 inimest. Neist 1487 inimese (75,8%) haigusjuhtum on lõpetatud, 475 inimese puhul (24,2%) on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil ehk ootab tervenemise kinnitamist.

Eestis on kokku tehtud ligi 126 000 esmast testi, nendest 2158 ehk 1,7 protsenti on olnud SARS-CoV-2 viiruse suhtes positiivsed. 

Kuidas peatada koroonaviiruse levik?

  • Kõige efektiivsem meede nakkuse vältimiseks on distantsi hoidmine.
  • Rahvarohketes kohtades ja eriti siseruumides, kus ei ole võimalik teiste inimestega distantsi hoida, on soovitav kanda ka maski.
  • Kinniseid rahvarohkeid kohti tuleks võimalusel vältida.
  • Järgida tuleb kätehügieeni ehk teisisõnu: käsi tuleb pesta tihti.
  • Kätepesuks tuleb kasutada sooja vett ja seepi, avalikes kohtades alkoholipõhist käte desinfitseerimisvahendit.
  • Aevastamisel või köhimisel tuleb oma suu ja nina katta ühekordse salvrätiga. Kasutatud salvrätt tuleb koheselt visata prügikasti ja seejärel käed puhastada. Salvrätikut puudumisel kasuta oma varrukat (küünarvarre osa), mitte paljast kätt.
  • Haigena tuleb püsida kodus, seda ka kergete sümptomitega.
  • Mistahes haigussümptomite puhul tuleb kahtlustada koroonat ja helistada oma perearstile.

Covid-19 on piisknakkushaigus, mida põhjustab aevastamisel ja köhimisel inimeselt inimesele ning saastunud pindade ja pesemata käte kaudu leviv SARS-CoV-2 viirus. Lisainfot Covid-19 kohta leiab terviseameti veebi- ja Facebooki-lehelt.

Tagasi üles
Back