Politsei uurib, kas möödunud nädala Ihaste tulekahju võis põhjustada süütamine

Ihaste maja sai tulekahjus rängalt kannatada. Tegemist on hoonega, mille kõrvalkinnistu põleng nõudis talvel viis elu.

FOTO: Margus Ansu

25. juunil kell 3.43 teatati häirekeskusele tulekahjust Tartus Männimetsa teel, kus põles majaga kokku ehitatud abihoone ehk suur klaasitud kinnine veranda. Politsei uurib, kas tegemist võis olla süütamisega ja on algatanud juhtumi suhtes kriminaalmenetluse.

Kaks täiskasvanut ja kaks last väljusid majast iseseisvalt, keegi kannatada ei saanud. Maja sai tule- ja veekahjustusi, puukuur hävis tules. Tulekahju likvideeriti kell 4.36. 

Anonüümseks jääda soovinud majaperemehe sõnul on ta tänulik selle üle, et keegi pereliikmetest viga ei saanud. «Väga paljud inimesed on meid praeguseks aitanud ja neid kõiki soovin südamest tänada, selle üle on ka hea meel, et häid inimesi nii palju on,» lisas ta. Eeskätt tõi ta välja naabrid, kes just õnnetuse esimestel tundidel suureks toeks olid, tuues perele riideid ja hoidsid perekonna kahte koera, kes tulest pääsesid. Kolmas hea asi on, et maja oli kindlustatud.

Ihaste maja sai tulekahjus rängalt kannatada. Tegemist on hoonega, mille kõrvalkinnistu põleng nõudis talvel viis elu.

FOTO: Margus Ansu

Õnnetu kokkusattumus on aga, et põlenud hoone asub üle tee sellest majast, milles talvel juhtus lähiajaloo üks traagilisemaid õnnetusi Tartumaal, kui leekidesse jättis oma elu viieliikmeline perekond.

Tagasi üles
Back