Video ⟩ Politsei tabas Tartust hinnalise auto varastanud leedukad

Tartumaal algatati 25. juuni öösel politseioperatsioon, et tabada hinnalist sõiduautot varastada püüdnud Leedust pärit autovargad. Ühe politseinike eest põgenenud autovarguses kahtlustatava pidas kinni eriüksuse teenistuskoer Deniro.

Neljapäeva öösel kella 4 paiku varastati Tartus Kalda teel kortermaja juures seisnud sõiduauto Range Rover. Praegu teadaolevalt lõhuti sõiduki lukk ning varguse toimepanekuks kulus vaid mõni minut.

«Käivitasime politseioperatsiooni teades, et autovargad võivad olla relvastatud ja ohtlikud. Nii kaasasime patrullide kõrval ka politsei eriüksuse ja kiirreageerijad,» ütles Lõuna prefektuuri kriminaalbüroo juht Rain Vosman.

Vosman kirjeldas, et Tartust varastatud sõidukiga võeti suund Valga poole. «Politseinikud järgnesid masinale, mis püüdis korravalvurite eest kohati ligi 200 km/h kiirusel eest ära sõita. Politsei seadis Valga maanteele üles mitu teetõket, et põgenev sõiduk sundpeatada. Samas hakkas Range Roveri juht rammima teda peatada püüdnud politseiautosid, mistõttu tuli politseinikel oma elu ja tervise kaitseks ning edasise ohu tõrjumiseks põgenev sõiduk jõuga teelt välja suruda,» rääkis politseijuht.

Enne veel, kui Range Rover pidama jäi, hüppas autojuht liikuvast sõidukist välja ning püüdis põgeneda metsa. Eriüksusega kaasas olnud teenistuskoer Deniro saadeti kohe põgenejale järele ning koer pidas mehe kinni.

Politseikoer Deniro. FOTO: politsei- ja piirivalveamet.

Sama politseioperatsiooni käigus peeti kinni ka teine autovarguses kahtlustatav mees, kes oli parasjagu Tartus ootel saateautoga. Politseinikele vastupanu ta ei osutanud, kuna kinnipidamine oli talle ootamatu.  

Lõuna ringkonnaprokuratuuri prokurör Aro Siinmaa lisas, et Tartus kinnipeetud meest on alus seostada ka varasemate Eestis toime pandud autovargustega, teise mehe tausta veel selgitatakse. 

Tagasi üles
Back