Päästjatel tuli ööpäeva jooksul kustutada heinarullide põlengut

Pääste, päästeauto, tuletõrje

FOTO: Mailiis Ollino

Möödunud ööpäeva jooksul tuli päästjatel Tartumaal kustutada heinarullide põlengut, eemaldada elumajast suits ning päästa Jõgevamaal liiklusõnnetuses kaks inimest katusele paiskunud autost.

Eile hommikul kell 9.08 teatati häirekeskusele tulekahjust Peipsiääre vallas Nõva külas. Talunik vedas järelhaagisel heinarulle ning tõenäoliselt süütas traktori summutist lennanud säde rullid põlema. Põlengut märganud traktorist sõitis põllule ning kallutas koorma maha ja kutsus seejärel abi. Päästjad summutasid leegid ning teise kohaliku traktori abiga tõmmati rullid laiali, et oleks parem kokkusurutud heina kustutada. Tulekahju likvideeriti kell 9.21. Seesuguste olukordade vältimiseks soovitavad päästjad vanemat tüüpi traktoritele paigaldada sädemepüüdjad, et heinatööd kulgeksid ohutumalt.

Eile kell 15.44 vajati päästjaid appi Kastre valda Lääniste külla, kus eluhoone oli suitsu täis valgunud. Suitsu ajas sisse pliit, mille alla oli tehtud tuli, kuid puudus tõmme korstnasse. Päästjad ventileerisid ruumi ning inimesed kannatada ei saanud.

Eile õhtupoolikul veidi enne kella 17 leidis Mustvee vallas Lohusuu alevikus aset liiklusõnnetus, kus sõiduauto oli sõitnud kraavi ning paiskunud katusele. Päästjad aitasid inimesed autost välja ning andsid üle kiirabile. Seejärel likvideerisid päästjad autol süttimisohu, eemaldasid teelt reostuse, kattes sinna valgunud õli absorbentainega, ning puhastasid tee laiali paiskunud klaasikildudest.

Tagasi üles