Jõgeval hakkab tööle mobiilne kooronaproovide võtmise telk

Täna paigaldati Jõgevale läbisõidupõhimõttel töötav koroonaproovide võtmise telk. Proove analüüsib Qvalitase mobiilne labor.

FOTO: Viktor Svjatõšev

Täna paigaldatakse Jõgeval Piiri tänavale, endise Jõgeva ühisgümnaasiumi parklasse mobiilne koroonaproovide võtmise telk, mis alustab tööd juba homme.

Sotsiaalvaldkonna eest vastutav Jõgeva abivallavanem Viktor Svjatõšev sõnas, et pakkumise mobiilse proovivõtutelgi paigaldamiseks Jõgevale tegi sotsiaalministeerium.

«Ministeeriumi poolt on kogu varustus ning testima hakkab erakliinik Qvalitas, meie tagame elektrivoolu ning otsime ka vabatahtlikke, kes telgi sissepääsu juures kontrolliks proovi andma tulnute nimesid,» sõnas Svjatõšev.

Ta lisas, et sarnaselt teiste Eesti linnades töötavate nn läbisõidu-proovivõtutelkidega saab ka Jõgeval anda proovi vaid autost ning perearsti saatekirja alusel.

Jõgeva telk pannakse püsti täna pärastlõunal ning proove hakatakse võtma juba homme. Esialgse plaani järgi töötab mobiilne telk Jõgeval kolmel päeval nädalas viis tundi päevas. «Minu teada jääb telk tööle mai keskpaigani,» sõnas Svjatõšev.

Tagasi üles
Back