PANE TÄHELE! ⟩ Tartu linnavalitsuse juhised eriolukorras

Kahjuks haigus ei hooli pühadest ning nii tuleb seekord lihavõttepühade ajal püsida kodus ning vältida kontakti teiste inimestega.

FOTO: Elmo Riig

Tartu Postimees avaldab Tartu linnavalitsuse palvel eriolukorrast lähtuvaid olulisi avalikke juhiseid.

8. aprill

• Kuigi ilm on kevadine ja ees on lihavõttepühad, tuleb vältida kontakte teiste inimestega. Hoiduda tuleks rahvarohketest kohtadest ja otsida vaikseid piirkondi, mida meil õnneks jätkub. Soovitusi vaba aja veetmiseks on aadressil www.tartu.ee/koroonaviirus.

• Kaupluses, postkontoris, apteegis ja teenindusettevõttes tuleb käia eelistatult üksi või kahekesi ning hoida teiste klientidega vähemalt kahemeetrist vahemaad. Ka kaupluse ukse taga ootajad peavad järgima 2+2 reeglit.

• Müügi- või teenindussaalis peavad nähtaval kohal olema desinfitseerimisvahendid, vastasel juhul ei ole lubatud klientidel poodi või teenindusasutusse siseneda ega seal viibida.

• Võimaluse korral tellige toit koju. Linnavalitsus koondas aadressile www.tartu.ee/koroonaviirus#Telli-toit-koju kokku teabe kohalikest väiketootjatest, e-poodidest ja söögikohtadest, mis pakuvad toidu kojuvedu.

1247 on häirekeskuse tasuta infotelefon, millele helistades aidatakse saada vastuseid koroonaviirusega seotud küsimustele.

1220 on perearsti nõuandeliini number. Tugeva hingamisraskuse või õhupuuduse korral helistage hädaabinumbrile 112.

677 6822 on üleriigilise tasuta nõuandeliini number, kus E–R 9–17 annavad hambaarstid nõu hambamurede korral.

731 9893 on kliinikumi infotelefon, kuhu saavad T–R 9–14 helistada hematoloogiliste haigustega inimesed. 731 9802 on kliinikumi telefon, millele helistades saavad E–R 8–15 nõu onkoloogiliste haigustega inimesed. Nende haigustega inimeste küsimused on tööpäevadel oodatud ka e-postile vahikeskus@kliinikum.ee.

• Aadressil www.tartu.ee/tartuaitab saavad endast teada anda abivajajad. Üksikutel hädas eakatel palutakse endast märku anda tel 736 1300, sto@raad.tartu.ee või tel 1789.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles