Ametlik: Tartu maraton jääb lumepuuduse tõttu ära, toimub jalgsimatk

Tartu maratoni vesine finiš Elvas.

FOTO: Lennart Pruuli

Korraldajad otsustasid täna, et 16. veebruariks kavandatud 47. Tartu maraton jääb lumepuuduse tõttu ära. Huvilised on aga pühapäeval oodatud osalema Tartu maratoni juubelimatkale.

Suusamaratoni põhitrassil Otepäält Elvasse suusalund ei ole. Tehvandil toodetud kunstlumest aga jääb plaani C (maraton Tehvandi kunstlumeringil) elluviimiseks väheks.

Ilmaprognooside kohaselt ei ole sel nädalal positiivseid muutusi oodata, seega ei ole 47. Tartu maratoni korraldamine lumepuuduse tõttu tänavu paraku võimalik. Info osalustasu kompenseerimise kohta saadavad korraldajad osalejatele eraldi kirjaga.

Laupäevaks kavandatud lastesõidud lükatakse lumeolude paranemiseni edasi.

Juubelimatkal, mille start on Otepääl Tehvandi staadionil ja finiš Käärikul, on kaks distantsi: 27 ja 17 kilomeetrit. Matkarada viib osalejad nii Pühajärve-äärsetele kaunitele teedele, kuulsale Kekkose rajale kui ka kohtadesse, mis kattuvad Tartu suusamaratoni rajaga. Rajal on kaks toitlustuspunkti, kus pakutakse matkalistele kuuma jooki ja kehakinnitust. Vaata rajakaarti SIIT.

Neile, kes on end suusamaratonile registreerunud, on matkal osalemine tasuta, kuid vaja on end maratoni kodulehel ümber registreerida. Mõistagi on võimalik matkale registreeruda ka neil, kes suusamaratonil kirjas ei ole.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles