TÜ kliinikumi asutajate esindajad: väga kahju, et osa juhte läks koostöö asemel rünnakule

Toomas Asser, Tanel Kiik, Urmas Klaas FOTO: Kristjan Teedema

Teisipäeva varahommikul läkitasid Tartu ülikooli kliinikumi osade kliinikute juhid avalikkusele pöördumise, milles nõuavad kliinikumi nõukogu esimehe Urmas Klaasi tagasiastumist. Varem on samad inimesed soovinud ka kliinikumi juhatuse esimehe Priit Eelmäe taandamist.

Kliinikumi asutajad ehk sotsiaalminister Tanel Kiik, Tartu ülikooli rektor Toomas Asser ja Tartu linnapea Urmas Klaas avaldavad oma vastuses kahetsust, et koostöö asemel on valitud rünnakute tee. Avaldame siinkohal vastulause tervikuna.

Tartu ülikooli kliinikumi osade kliinikute juhid on täna varahommikul avaldanud meedias pöördumise, milles rünnatakse kliinikumi nõukogu ja taotletakse kliinikumi nõukogu esimehe (Urmas Klaasi – toim) tagasiastumist. Samas pöördumises korratakse ka kliinikumi juhatuse esimehe tagasiastumise nõudmist. 

Kliinikumi asutajate esindajad on sellest pöördumisest lugenud vaid meedia vahendusel, meile pöördumist saadetud ei ole. Kliinikumi nõukogu  mõistab tekkinud juhtimiskriisi tõsidust ja on astunud väga konkreetseid samme olukorra lahendamiseks. Kliinikumi asutajate – Tartu ülikooli, Tartu linna ja riigi – esindajad ja nõukogu on kohtunud kliinikute juhtidega. 

Kliinikumi nõukogu moodustas reedel, 31. jaanuaril kliinikumi struktuuri- ja juhtimisreformi läbi viimiseks töörühma, mida juhib nõukogu liige, Tartu ülikooli teadusprorektor Kristjan Vassil. Erinevaid osalisi ja kompetentse esindav töörühm koguneb reedel, 7. veebruaril. Nõukogu jaoks on oluline muutused ette valmistada ja ellu viia kaasavalt. Seetõttu on kliinikute juhid kutsutud struktuuri- ja juhtimisreformi arutama 13. veebruaril Tartu ülikooli senati saali. Meil on väga kahju, et osa juhte on enne seda kohtumist valinud koostöö asemel avaliku rünnaku. 

Nõukogu seisab selle eest, et tasakaalukalt ja ülikoolihaigla põhitegevusi toetavalt leida parim lahendus kavandatud muutuste rakendamiseks. Konkreetseid kauaoodatud samme Tartu ülikooli kliinikumis reformide jätkamiseks on ka nõukogu eesotsas oma esimehega astunud. Vastandusi otsivate avaldustega ei ole võimalik arendada koostööd. 

Palume kliinikumi töötajatel säilitada töörahu, et raviasutuses oleks võimalik keskenduda oma põhitööle. Nõukogu tegeleb aktiivselt lahenduste leidmisega. Keskendume Eesti ainukese ülikoolihaigla tugevdamisele, mitte lammutamisele. See on meie kõigi ühine roll ja vastutus.

Sotsiaalminister Tanel Kiik, Tartu ülikooli rektor Toomas Asser, Tartu linnapea ja kliinikumi nõukogu esimees Urmas Klaas 

Tagasi üles
Back