VIDEO ⟩ Tartu võimuläbirääkimised algasid pehmete teemadega

Reformierakonna ja sotsiaaldemokraatide eile peetud esimesel koalitsioonikõnelusel Heljo Pikhofi (SDE, vasakul) ja Tartu linnapea Urmas Klaasi (REF) sõnul erimeelsusi ei tekkinud. Kristjan Teedema

FOTO: Kristjan Teedema

Eile, päev pärast Reformierakonna ja Keskerakonna Tartu võimuliidu lõhkiminekut alustasid reformierakondlased uusi koalitsioonikõnelusi. Uueks partneriks valis Reformierakond sotsiaaldemokraadid, kel on Tartu volikogus kaheksa kohta ehk üks koht rohkem kui keskerakondlastel. Kahe erakonna Tartu juhtfiguuri kohtumine algas eile kell kaks raekojas linnapea Urmas Klaasi kabinetis ning kestis kolm ja pool tundi. Alustati pehmete teemadega, tõsised vaidlused seisavad ees.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Reformierakondlastest võtsid kõnelustest lisaks linnapeale osa abilinnapead Mihkel Lees, Reno Laidre ja Raimond Tamm ning volikogu Reformierakonna fraktsiooni esimees Kristo Seli. Sotsiaaldemokraatidest osalesid Tartu piirkonna juht Heljo Pikhof ning linnavolikogu liikmed Lemmit Kaplinski, Asko Tamme, Gea Kangilaski ja Kadri Leetmaa.

Tagasi üles
Back