Erakliiniku sündide hulk kajastab kriisi

Vastsündinu.

FOTO: Urmas Luik / Pärnu Postimees

Tartus Veeriku linnaosas tegutsevas erakliinikus Elite on tänavu vastu võetud 78 sünnitust. Kliinikut juhtiva naistearsti Andrei Sõritsa sõnade kohaselt peegeldub majanduse stabiliseerumine neil otseselt: langus on peatunud ning pöördumas tasapisi tõusuks.

Parimate päevadega, 2006. ja 2007. aastaga, võrreldes on Elites sünnitamine vähenenud umbes kaks korda. Samas märkis Sõritsa, et sündide vastuvõtt ei peegelda üksüheselt erakliiniku teenitava tulu vähenemist. Sünnitusabiga kliinik Sõritsa sõnul ei teeni, vaid hoiab prestiiži.

«Meie nišš on standardne naistearstiteenus, kuigi meil on ka kirurgia, lastearstid ja allergoloogid,» selgitas Sõritsa. «Sünnitamine on eelkõige seotud väljaminekutega, kliinikule pole sünnitus eraldi võttes rentaabel. Sõltumata sellest, kas meil on majas sünnitajaid või mitte, peame hoidma ööpäev läbi valves seitset inimest.»

Venemaalt, Lätist ja Leedust kokku tullakse Elitesse sünnitama kümmekond korda aastas.
Andrei Sõritsa sõnul on Elite ja Tartu Ülikooli naistekliiniku sünnitusabi põhierinevus jätkuvalt selles, et erakliinikus on igale sünnitajale tagatud kolme spetsialisti – ämmaemanda, naistearsti ja lastearsti – alaline lähedalolek.

Tagasi üles