GALERII ⟩ Tartu raekoja platsil kuulutati välja jõulurahu, esines päkapikuorkester ning tatsas jõuluvana

Täna kell 12 kuulutas linnapea Urmas Klaas Tartu raeplatsil välja jõulurahu ning oma õnnistuse andis inimestele piiskop Joel Luhamets. Jõululaupäeval tervitasid inimesi jõulumemm ja jõulutaat, esines päkapikuorkester ning kõigile pakuti kõhutäis sooja suppi.

Linnapea Urmas Klaas ütles tervituskõnes, et 2019. aasta on Tartule olnud igati edukas. Klaas tõi edusammudena välja näiteks rahvusvahelise konkursi LivCom Awardsi tulemused, mille järgi on Tartu 75 000 – 150 000 elanikuga linnade hulgas teisel kohal kui üks parima elukeskkonnaga linn. «See on meie ühine töö ja saavutus oma kodulinna ja elukeskkonna hoidmisel ja arengul,» lisas Klaas. 

Veel rõhutas linnapea, et Tartul on suur au olla 2024. aastal Euroopa kultuuripealinn. «Nende heade uudiste vahele mahub ka mitmeid teisi toredaid ettevõtmisi. Näiteks kuuluvad Tartu lapsed ja koolid PISA uuringute järgi maailma parimate hulka,» rääkis Klaas. «Põhiline märksõna on see, et teeme Tartus asju koos, üksteist hoides ja toetades.»

Piiskop Joel Luhamets rõhutas, et pühade ajal on tähtis olla rahus ning jagada üksteise muresid ja raskusi. Seejärel kuulutati Rootsi kuninganna Kristiina sõnadega välja jõulurahu.

Tartu raeplats kihas igas vanuses inimestest ning pühademeeleolu oli ülev. Joodi glögi, söödi lumepallisuppi, lapsed keerutasid ennast karussellil ning tegid pilte jõuluvana ja jõulumemmega. Üle ega ümber ei saanud keegi Tartu jõululinna kanadest ega päkapikumajakestest. 

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles