Tulekahju Levala külas.

FOTO: Kristjan Teedema

Täna hommikul kella 9 paiku sõitis Jõgeva maakonna Mustvee valla Levala külast läbi kiirabiauto. Parameedikud märkasid ühest majast taeva poole tõusvat suitsu. Nagu hiljem selgus, oli majas hukkunud 85-aastane naine.

Pööningul on tulekolle.

FOTO: Kristjan Teedema

Parameedikud kohtusid ukse taga majaelaniku õetütrega, kes oli talle Tartust külla sõitnud. Nad üritasid üheskoos majja sisse minna, kuid tihe suits hoidis neid tagasi. Kohale kihutanud Mustvee päästjate suitsusukeldujad leidsid küdeva pliidiga köögist naise. Kiirabi tunnistas ta hukkunuks.

Õetütre sõnul tuli ta oma tädile süüa ja pensioniraha tooma. Kui ta eelmisel õhtul oli telefonis tädiga rääkinud, tundus tema hääl rõõmus ja reibas. «Ta oli heas tujus,» ütles õetütar. «Ta nii väga ootas lapsi Soomest endale külla. Kui ma tulin ukse taha ja kloppisin ka akna peale, kuulsin ainult seda, kuidas suitsuandur karjus kõvasti.»

Põlengus kahjustada saanud maja Levala külas.

FOTO: Päästeamet

Kustutustöid juhtinud Mustvee päästekomando meeskonna vanema sõnul oli majas suitsu hästi paksult. Tulekahju põhjust ta ei saanud veel öelda, sest põlengu asjaolud on väljaselgitamisel. Kell 11.30 tõusis katuseharjast taeva poole veidike suitsu, päästjad olid pööningul tulekollet kustutamas. Maja ääres külavaheteel oli viis päästeautot, eemalt oli näha kuuendat juurde tulemas.

Päästjad Levala külas.

FOTO: Kristjan Teedema