Nädalavahetus möödub Tartus suurte laatade tähe all

ERMi mullune jõululaat.

FOTO: Sille Annuk

Eeloleval nädalavahetusel toimub Tartus kaks suurt jõululaata: laupäeval seavad kauplejad oma letid üles kesklinna Küüni tänavale ja pühapäeval Eesti Rahva Muuseumisse.

Tartu linna jõululaat toimub laupäeval kell 11-16 ning sinna on oodata üle 220 kaupleja, kes müüvad jõulukingitusteks sobivat käsitööd ja maitsvat toitu jõululauale.

Jõululaadal kaubeldakse nii kudumite, ehete, punutiste kui ka keraamika, klaasikunsti ja sepistega. Kodukaunistamiseks on jõuluseadeid ja küünlaid. Traditsiooniliselt pakutakse laadal suures valikus suitsuliha- ja kalatooteid, verivorste, hapukapsast, küpsetisi, mett ning maiustusi. Laadal on väljas ka Tartu Maitse 2019 konkursi võitnud Viinamärdi talu oma lambajuustudega.

Laadale tulevad oma tegevusi tutvustama ka mitmed erinevad heategevusorganisatsioonid.

Jõulumeelolu loob jõuluvana Uudu, kes kell 12-14 ootab lapsi luuletusi lugema.

Laadale tulijad saavad osa ka raekoja platsil kell 13 algavast Tartu talvisest tantsupäevast, kuhu on oodata ligi tuhandet tantsijat Eestist ja Lätist.

ERMi jõululaat toimub pühapäeval kell 10–16 ja toob muuseumisse 166 kauplejat. Neist 64 pakuvad ehedat kodumaist toitu, teised Eesti käsitööd. 

Laat toimub nii Eesti Rahva Muuseumi silla-alal, vahetuvate näituste saalis kui ka välialal. Kauplema tullakse kõikjalt Eestist, sh Setomaalt, Narvast, Haapsalust ja saartelt. Lisaks ostlemisele saab kuulata palju muusikat, laada peaesineja on Rahvabänd 2018 tiitliga pärjatud Nedsaja Küla Bänd. Samuti astuvad lavale Saaremaa Meeskoor SÜM ja Julius Koppel. Päeva juhib Madis Ligi. Sissepääs laadale on prii.

Lisaboonusena saavad laadalised külastada ERMi näituseid soodushinnaga – kogu maja pilet ehk pääs näitustele «Uurali kaja» ja «Kohtumised» ning Viinistu kunsti väljapanekule maksab 8 eurot.

Veebruaris avatava uue näituse – muinasjutunäituse «Elas kord...» – juhatab kell 12.30 sisse raamatu «Seitsme maa ja mere taha» (autor Eia Uus) esmaesitlus muuseumipoes.

Laste ERMis saab laada ajal voltida paberist ingleid ja meisterdada taevatähti ning linnukesi, samuti kaunistada jõulukaarte. Õuealal ootab ponisõit. Toimub ka õnneloos, kus iga pilet võidab.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles