Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Altkäemaksukahtlustuse saanud kohtunikku ja advokaati ühendavad mahukad pankrotimenetlused

Tartu kohtumaja. FOTO: Sille Annuk

Riigiprokuratuur esitas neljapäeval Tartu maakohtu kohtunik Eveli Vavrenjukile kahtlustuse altkäemaksu nõudmises ja korduvas võtmises, valeandmete esitamises ning isikuandmete ebaseaduslikus edastamises. Sama kahtlustusega pidas kaitsepolitsei neljapäeval kinni vandeadvokaat Olev Kuklase. Kaitsepolitseinikud korraldasid Tallinnas Kuklase advokaadibüroos ka läbiotsimise.

Kohtunik Vavrjenjuk ja advokaadibüroo Kuklase & Partnerid töötajad on lahendanud kohtus koos peamiselt erinevaid pankrotimenetlusi. Viimase 13 aasta vältel on kahtlustuse saanud kohtunik ja advokaadibüroo Kuklase & Partnerid advokaadid olnud ühiselt seotud ligi 70 pankrotimenetlusega.

Viimane Vavrenjuki ja Kuklasega seotud kohtumäärus pärineb tänavu juulist, kus kohtunik Vavrenjuk määras pankrotihaldur Kuklasele tasuks üle 12 000 euro. See on pigem erandlik, sest tavaliselt küündivad pankrotihalduri kulud sõltuvalt menetluse keerukusest ja mahust kuni 500 euroni.

Ka on Vavrenjuk olnud seotud ärimees Rein Kilgi ettevõtte Pere pankrotimenetlusega.

13 aasta vältel on Vavrenjuk kokku osalenud 196 pankrotimenetluse kohtulikul lahendamisel. Seega kolmandik kõikidest tema lahendatud pankrotimenetlustest on seotud Kuklase & Partnerid bürooga.

Kahe viimase aasta jooksul on Kuklase & Partnerid vandeadvokaadid menetlenud 20 pankroti väljakuulutamist.

Varem on kuriteokahtlustuse saanud kohtunik ajakirjanduses tähelepanu pälvinud kõrgete isiklike finantskohustuste tõttu. Majanduslike huvide deklaratsioonist ilmneb, et tal oli selle aasta kevadel 177 000 euro suurune pangalaen.

Riigiprokurör Taavi Pern ütles rahvusringhäälingule, et esialgse kahtlustuse järgi ei võtnud kohtunik altkäemaksu rahas, küll aga rahaliselt hinnatavate teenetena ning on vastu võtnud ka ühe eseme. Mis esemest käib jutt, prokurör ei täpsustanud.

Kahtlustuse saanud kohtunik on olnud väga aktiivne tegutseja ka väljaspool kohtusaali. Näiteks annab ta Tartus Annelinna gümnaasiumis ühiskonnaõpetuse tunde ning on osa võtnud «Tagasi kooli» projektist.

Tagasi üles
Back