Keskerakonna Tartu piirkonna juhatus otsustas abilinnapead välja vahetada
Lisatud galerii ja abilinnapeade kommentaarid.

Keskerakonna Tartu piirkonna juhatuse ja sellele järgnenud linnavolikogu fraktsiooni koosolekul otsustati, et Tartu keskerakondlastest abilinnapead Monica Rand ja Madis Lepajõe vahetatakse uute inimeste vastu välja. Kuidas täpselt see võiks aset leida ja kel on lootust tõusta järgmisteks abilinnapeadeks, pole esialgu selge.

Keskerakonna Tartu piirkonna vastne juht Jaan Toots selgitas pärast koosolekut, et abilinnapeade väljavahetamine saab toimuma kuu aja jooksul, kuid selle täpseid tagamaid ja protsessi edasist käiku ta selgitama ei soostunud.

Ta märkis, et tõuke abilinnapeade väljavahetamiseks sai partei piirkondlik juhatus pärast kohalikku üldkoosolekut, kus kumbki abilinnapeadest ei ostunud valituks juhatusse. «See oli signaal, et midagi on viltu,» lausus Toots.

Madis Lepajõe rääkis Tartu Postimehele, et talle pole seni keegi ühtegi otsest etteheidet teinud. «Ju siis uus juht tahab abilinnapeadeks oma inimesi,» arvas ta. Samas kinnitas Lepajõe, et talle on tehtud ettepanek ametist tagasi astuda. «Ma veel mõtlen selle peale, sest kõik sõltub sellest, kuidas mulle see kompenseeritakse.»

Seda, millise protseduuriga saaks erakonna piirkondlik juhatus abilinnapäid väljavahetada, kui nood ise ei taandu, ei osanud Lepajõe pakkuda. «Mulle on teada, et need liigutused peaks saama tehtud järgmiseks linnavolikogu istungiks, mis on novembri alguses.»

Monica Rand, kes viibib praegu välismaal ning tänasel keskerakondlaste nõupidamisel ei osalenud, teadis juba varem, et erakonna uuel piirkonna juhil on plaanis abilinnapeade väljavahetamine. Ent temagi rõhutas, et erakonna juhatusel pole olnud talle etteheiteid abilinnapea ametikohustuste täitmise osas. Pigem olevat Ranna väitel kõlanud süüdistused, et puudujääke esineb erakonna kohaliku tasandi juhtimises.

«Mina endal süüd ei näe, sest ma olen teinud tööd koalitsioonileppest kinnipidades ja ka valijatele antud lubadusi silmas pidades,» sõnas Rand. Ta lisas, et ei tema erakonnakaaslased ega ka koalitsioonipartner, linnapea Urmas Klaas pole talle ametialaseid etteheiteid teinud.

Rand selgitas, et sisuliselt on abilinnapeade väljavahetamiseks kaks võimalust: kas inimene astub ise tagasi või avaldatakse talle linnavolikogus umbusaldust.

«Mina tagasi astuda ei kavatse, kuigi mulle on see ettepanek tehtud,» jätkas Rand. Ta sedastas, et kui erakonnakaaslased peaks asuma teda umbusaldama, siis tuleb neil erakonnast lahkuda. «Keskerakonna põhikiri näeb ette, et erakonnakaaslase umbusaldamisele järgneb erakonnast väljaheitmine,» tõdes Rand resoluutselt.

Lisaks Monica Rannale ja Madis Lepajõele ei osutnud partei piirkondlikku juhatorganisse valituks ka eelmine Tartu piirkonna juht ja linnavolikogu praegune esimees Aadu Must. Seepärast sattus eile löögi alla ka tema jätkamine. Täna väitsi Toots siiski, et Musta personaalküsimust pole seni päevakorda tõstetud.

Must ütles, tema ei kavatse volikogu juhi positsioonilt ise lahkuda ning keegi pole ametlikult talle ka sellekohast ettepanekut esitanud. «Olen neid tagasiastumise soovitusi kuulnud kusagilt kuluaaridest, aga keegi pole minu poole selle jutuga personaalselt pöördunud,» lisas Must.

Tartu linnavolikogu koalitsiooni moodutavad Reforimerakond ja Keskerakond. Reformierakonnal on volikogus 20 kohta ja Keskerakonnal 7 kohta. Opositsioonis on Sotsiaaldemokraatlik erakond (8kohta), EKRE (5 kohta), Isamaa (3 kohta) ning valimisliidud Tartu Eest (2 kohta) ja Tartu Heaks (3 kohta).

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles