Tartu kaasava eelarve hääletusel võidutsesid rattateed ja Tähtpere aed

Linn peab rahva soovil panustama Tartu jalgrattateede arendamisse 100 000 eurot.

FOTO: Kristjan Teedema

Kolmapäeva õhtul kell kuus lõppes tänavune Tartu kaasava eelarve hääletus. Linlaste tahtel saavad uuel aastal 100 000 euro suuruse rahasüstiga arvestada eeskujulike rattateede ja Tartu Katoliku kooli Tähtpere aia ideed.

Rattateede idee ülekaal järgevate ees oli veenev: see kogus 1840 hääletaja poolehoiu. Teiseks jäänud Tähtpere aed pälvis 1273 häält.

Järgnesid Supilinna tiigi tervendamine (1117 häält), 1000 uut puud ja põõsast (964 häält), Annelinna majade otsaseinte fotogalerii (925 häält) ja Emajõe vabaujula kaasajastamine (825 häält). Vaata kõiki tulemusi SIIT!

Kaasava eelarve hääletusel osales 7312 tartlast, kes andsid kokku 15 510 häält. Hääletajate arv on igal aastal tõusnud ja sel aastal oli tegemist Tartu kaasava eelarve seniste aastate rekordiga: hääletamas käis 9,3 protsenti kõigist hääletusõiguslikest linnakodanikest (14-aastaseid ja vanemaid elanikke on Tartus umbes 79 000). Võrdluseks: 2018. aastal oli hääletajaid 5291 (6,6 protsenti hääletajate koguarvust), kes andsid 10 318 häält.

Võiduidees soovitakse korrastada Tartu olemasolevaid rattateid, et kõigil ratturitel oleks julgem ja mugavam liigelda. Eriti tuleks pöörata tähelepanu koolide ümbrusele ja rattaringluse parklate piirkondadesse.

Teise tulemuse saanud ideega soovitakse rajada kõigile elanikele avatud mängukeskkond Tähtveres, Tartu Katoliku kooli juures, kus saaksid kokku liikumine, mänguline teadus ja linnaloodus. Koolirahvas ja ümbruskonna pered leiaksid Tähtpere Aiast aktiivset tegevust majaesisel väljakul ning aia pargiosas oleks rahulik mõtisklemiskoha igaühele.

Tagasi üles
Back