Algas registreerumine eakate terviseolümpiale

Eakate olümpiavõitjad möödunud aastal.

FOTO: Tartu linnavalitsus

9. oktoobril toimub Ujula tänaval asuvas Tartu ülikooli spordihoones Tartu eakate terviseolümpia.

Terviseolümpiale oodatakse registreeruma neljaliikmelisi võistkondi alates 65. eluaastast.

Tänavu juba seitsmendat korda toimuv terviseolümpia on meeleolukas seltskondlik rahvaspordivõistlus, kus neljaliikmelised võistkonnad võistlevad täpsuses, osavuses ja kiiruses. Eesmärk on aktiveerida ja motiveerida ka eakamaid tartlasi olema kehaliselt aktiivsed ja pakkuda neile võimalust omavahel võistelda.

Võistlus ei ole keerulised ega nõua erilist ettevalmistust, pigem on see lõbus meelelahutus.

Terviseolümpial osalevatel võistkondadel tuleb registreeruda Tartu linnavalitsuse sotsiaal- ja tervishoiuosakonna tervishoiuteenistuse meiliaadressil hiljemalt 3. oktoobriks. Võistlejate arv on piiratud. Registreerimisel teatada võistkonna nimi, võistkonna juhi nimi ja kontakt ning võistkonna koosseis. Võistkonna juht võib olla ka üks võistkonna liige. 

Võistkondade juhtidele toimub varem infopäev.

Terviseolümpiale on oodatud ka publik, kellel on võimalus lisaks võistlejatele kaasaelamisele saada osa tervisekontrollist ja nõustamisest ning tervisetoodete ja -teenuste tutvustustest.

Terviseolümpial osalemine on kõigile tasuta.

Esimest korda toimus Tartu linna eakate terviseolümpia 2013. aastal ning siis osales kümme neljaliikmelist võistkonda. Eelmisel aastal osales 21 võistkonda.

Terviseolümpiat korraldab Tartu linnavalitsuse sotsiaal- ja tervishoiuosakond.

Tagasi üles