Seeni saab vaadata ja nuusutada koos kaelkirjakuga

Seenenäitus loodusmuuseumis.

FOTO: Sille Annuk

Kaelkirjak on pilgu seadnud otse enda ette, aga küllap ta parempoolse silmaga ikka näeb ka seeni. Neist metsaandidest on selle topislooma kõrvale laudadele Tartu ülikooli loodusmuuseumi kolmandal korrusel seatud kokku näitus «Seentepidu». Eile käis pidu esimest päeva, täna läheb uute peolistega edasi.

Õhtupoolikuks olid paljud väljapanekule korjatud seened veidi või rohkem närtsinud. Näituse mükoloogist konsultant Teele Jairus ütles, et korjajad on metsas ja toovad kaasa uued seened, et panna need näituse teise päeva hommikul seniseid asendama.

Pilvikute, puravike, riisikate, kännu- ja kukeseente kõrval on mürgised sapipuravik, tavavahelik, niitlehtrik ja haisev harisirmik, kärbseseentest rääkimata. Tutvuda saab söödavuse ja mürgisuse teabega. Loodusmuuseumi loodushariduse koordinaator Külli Kalamees-Pani sõnul on näitusele oodatud ka külastajate seened.

«Seentepidu» saab Tartu ülikooli loodusmuuseumis (Vanemuise 46) vaadata veel täna kell 10–18. Fuajeest on võimalik osta soodushinnaga pilet. See võimaldab lisaks seenenäitusele vaadata muuseumi püsiekspositsiooni, kuhu kuulub ka kaelkirjak.

Sapipuravik on mürgine.

FOTO: Sille Annuk

Tagasi üles