Fotod ja video: Ihastes sai näha, kuidas käib hobuse seljas võimlemine

Ihaste ratsakeskus avas täna kõigile huvilistele oma talliuksed. Tutvustati ratsutamise algtõdesid ning anti aimu, milline näeb välja rakendisport, muusika saatel hobuste kujundratsutamine ja voltižeerimine ehk hobusel võimlemine.

Voltižeerimine on Saksamaal ja Põhja-Euroopas ratsutajate seas vägagi populaarne, kuid Eestis on ala mitukümmend aastat olnud sisuliselt varjusurmas. Treener Vivika Danieli juhendamisel saab aga alates sellest sügisest voltižeerimisega ka Ihaste ratsakoolis tegeleda.

Daniel selgitas, et voltižeerimist võivad harrastada igas vanuses lapsed, seejuures pole varasem kokkupuude iluvõimlemise või ratsutamisega tarvilik. Enne kui pääsetakse hobuse selga, tuleb mõnda aega teha ka «kuiva» trenni ehk harjutada spetsiaalse tünni otsas. Kui juba suksu selga saadakse, saab harjutusi teha nii seisval kui ka liikuval hobusel.

Voltižeerimine on väga hea koordinatsiooni ja paindlikkuse arendamiseks ning arendab ka üldfüüsilist. Hobused valitakse selle ala jaoks rahulikud ning Danieli kinnitusel ei ole ohtu, et hobu keset harjutust perutama hakkab.

Tagasi üles