E, 23.05.2022

Uuel õppeaastal laieneb Tartus noorte tehnika- ja tehnoloogiaringide valik

Tartu Postimees
Uuel õppeaastal laieneb Tartus noorte tehnika- ja tehnoloogiaringide valik
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Õpilaste tehtud robot robootika võistlusel.
Õpilaste tehtud robot robootika võistlusel. Foto: Sille Annuk / Tartu Postimees

Tartu linnavalitsus kinnitas kümme 5000-eurost toetust uute tehnika- ja tehnoloogiaringide loomiseks.

Juunis toimunud konkursil pälvis hindamiskomisjonilt kõrgeima hinnangu huvikoolis HuviTERA multimeedia õppekava käivitamise projekt.

Projekti eestvedaja Tuuli Hiiesalu selgitas, et HuviTERA uus avatav multimeedia huviring on mõeldud 6.–9. klassi õpilastele, kellel on huvi ühiskonnas toimuva vastu ja kes on  meediavahendeid kasutades valmis ka ise meediasisu looma. «Meediaalane kirjaoskus on tänapäeva ühiskonnas kujunemas järjest olulisemaks oskuseks. Noor võiks ja peaks saama aru sellest, mida kuuleb ja näeb, ning oskama seda ka analüüsida. Samuti võiks tänapäeva noorel olla oskus luua ise eetilist, esteetilist ning põnevat meediasisu,» märkis Hiiesalu.

Registreerimine multimeedia huviringi juba käib  Tartu haridusteenuste haldamise süsteemis Arno. Täpsem info on HuviTERA kodulehel. Multimeedia huviring alustab tööd septembris. Koos Tuuli Hiiesaluga juhendavad peagi tegutsema hakkavat ringi fotograaf Meelis Brikker ja muusik Karl Valkna.

Uue tehnika- või tehnoloogiaringi saavad Tartu linnavalitsuse toel käivitada ka Peetri huvikool, Minikool, MTÜ Paranduskelder, Ilmatsalu põhikool, Kristjan Jaak Petersoni gümnaasium, Descartes'i kool ja Karlova kool.

Konkursi hindamiskomisjonis olid valdkonna organisatsioonide, Tartu noortevolikogu, linnavolikogu ja linnavalitsuse esindajad ning Eesti inseneride liidu president.

Tallinna tehnikaülikooli külalisprofessor Arvi Hamburg on seda meelt, et konkurssi tuleks korraldada ka edaspidi, sest on ju riigi ja kohaliku omavalitsuse ülesanne tehnoloogiate arendamine ning selleks omakorda on hädavajalik tekitada noortes tehnikahuvi, arendada käelist tegevust ja lähendada õppekavad tööelu nõudlusele.

Tehnika- või tehnoloogiaringi loomise konkurss oli mõeldud 7–19-aastastele noortele huviringi või huvikooli õppe- või ainekava läbiviimiseks Tartus.

Konkurssi rahastati riigipoolsest huvihariduse ja huvitegevuse lisatoetusest kohalikele omavalitsustele. 2019. aastal on Tartu huvihariduse ja huvitegevuse kitsaskohtade lahendamiseks planeeritud toetus üle poole miljoni euro. Riigi toetusega ei asendata, vaid täiendatakse oma eelarvest kaetavaid kulusid.

Tartu linna eelarvest läheb noorte huvitegevusele ja huviharidusele riigi toetust arvestamata ligikaudu 6,3 miljonit eurot aastas.

Tagasi üles