Naiskodukaitsjad pannakse koormusmatkal proovile

Naiskodukaitsja laskeharjutust sooritamas. Arhiivifoto.

FOTO: Elmo Riig

Reede õhtul algab Tartumaal Naiskodukaitse koormusmatk. Kaks päeva kestva sõjalis-sportliku luurevõistluse jooksul pannakse proovile osalejate sõdurioskused ja -teadmised.

«Koormusmatk on Eesti sitkeimate naiskodukaitsjate tuleproov, kus on võimalus oma teadmised, oskused ja meeskonnatöö etteaimamatus keskkonnas proovile panna,» ütles koormusmatka korraldaja Kerli Prants Naiskodukaitse Tartu ringkonnast. «Ennekõike on see aga võitlus iseendaga ning väljakutse raskustest ja hirmudest hoolimata ülesanne edukalt täita.»

Pangodi järve lähistel alguse saaval rajal tuleb neljaliikmelistel võistkondadel läbida kontrollpunktid, mis panevad proovile võistlejate sõdurioskused ja -teadmised. Parimad kuulutatakse välja 19. mail Sillaotsa kooli juures, kus on ette nähtud võistlusraja lõpp.

Koormusmatka ajal võib 17. mai hilisõhtust 19. mai lõunani Kambja ja Kastre valla piirkonnas näha tavapärasest rohkem kaitseväe vormi kandjaid, koos korraldajatega osaleb võistlusel ligi 150 inimest.

Võistlusrajal võidakse korraldajate määratud piirkondades kasutada matkevahendeid, mis ei kahjusta ümbritsevat keskkonda, autodega liigutakse vaid mööda sõiduteid. Rada läbivad võistkonnad kannavad lisaks kaitseväe vormile relva AK-4, mida kasutatakse ainult laskeülesande sooritamisel Uniküla lasketiirus 19. mai hommikul kell 7–11.

Naiskodukaitse palub kõigil kaaskodanikel olla sel perioodil tavapärasest tähelepanelikum ümbritseva suhtes ning takistada oma koduloomade kaasajooksmist võistkondadega. Kohtudes võistlejatega või sattudes kontrollpunkti juurde, palutakse kuulata korraldajate juhiseid ning võistluse tegevust mitte segada.

Naiskodukaitse on üle-eestiline vabatahtlik naisi koondav organisatsioon, mis annab oma panuse riigikaitsesse ja ühiskonna arengusse Kaitseliidu tegevuses osalemise, kodanike harimise ning isamaaliste traditsioonide hoidmise kaudu. Praeguse seisuga on Naiskodukaitses enam kui 2500 liiget.

Tagasi üles
Back