Hullu Teadlase sünnipäevapeoga avab Tartu ülikooli muuseum suvehooaja

Hull Teadlane tähistab sünnipäeva.

FOTO: Tartu ülikooli muuseum

1. mail toimub laste seas armastatud Hullu Teadlase sünnipäevapidu «Helisev maailm». Tänavune pidu on pühendatud laulupeoaastale ja seepärast uuritakse igasuguseid helisid. Peole tulevad vahvad külalised, tegevust pakub Hull Teadlane koos oma assistentidega ja avastamist on nii muuseumi näitustel kui ka toomkiriku platvormidel.

Peol osaleb fantaasiamuusik Silver Sepp, kes tutvustab lastele oma pööraseid muusikainstrumente. Kohal on suur aara, kes toob kaasa jutud põnevate lindude kohta.

Hull Teadlane teeb vahvaid heliteemalisi katseid ja tutvustab lastele oma lemmikpaiku muuseumi majas. Tema assistendid meisterdavad koos lastega tamburiini ja kõrrepilli ning nende töökojas valmivad ka ägedad õhupalliloomad.

Huvilistele on avatud ülikooli varakambri uus näitus ja muidugi on palju avastamist Hullu Teadlase kabinetis. Muuseumi maja ja toomkiriku vaateplatvormid on külastajatele avatud kogu päeva.

Tartu ülikooli muuseumi suvehooaeg kestab maist oktoobrini ja sel ajal on muuseumi majad kauem lahti. Muuseumisuvesse mahuvad mitmesugused põnevad ettevõtmised, sealhulgas juunis ja augustis Hullu Teadlase linnalaagrid ning Tartu hansapäevade teaduslinn.

    Tagasi üles