Järelkuulatav. Tartu Postimehe raadiosaade: Maarja kiriku koguduse ja sihtasutuse jaoks on suur annetajate arv märk jumala imest

TRT03: TARTU MAARJA KIRIK : TARTU, EESTI, 10APR19 - Taastatavas Maarja kirikus on valmis saanud esimese korruse seinad ja kirikusaali põrand. ma/Foto MARGUS ANSU EESTI MEEDIA

FOTO: MARGUS ANSU / PM/SCANPIX BALTICS

Täna pärastlõunal Kuku raadio Tartu sagedusel kõlanud saates «Vahetund Tartu Postimehega» tehti läinudnädalase Pariisi Jumalaema kiriku põlengu taustal juttu meie oma Jumalaema kirikust – Maarja kirikust.

Tartu Postimehe peatoimetaja Rannar Raba külalised olid Tartu Maarja kiriku sihtasutuse juhataja Silvia Leiaru ja Tartu Maarja koguduse juhatuse esimees Lea Saar.

Saate esimeses pooles räägiti Maarja kiriku ja koguduse ajaloost ning sellest, miks peaksime just sellesse sakraalhoonesse suhtuma teisiti, kui mõnesse  muusse Eesti kirikusse. Saate teises pooles võeti teemaks kiriku renoveerimistööd ja selle kogudusele tagasi nõudmine.

Silvia Leiaru sõnul töötavad nad iga päev kiriku taastamise nimel. Nad korraldavad üritusi ja otsivad järjepanu uusi toetajaid. Neist üks suurimaid on Tartu linn, kes teeb sihtasutusele igal aastal 100 000-eurose rahasüsti, kuid väga palju on toetajaid ka eraisikute ja ettevõtete seas. Silvia Leiaru tõdes, et kogudusele ja sihtasutusele on nii suur annetajate  hulk märk jumala imest.

Tagasi üles