Tartust arendatakse Kanada IT-ettevõtet

Fleet Complete’i asutaja ja tegevjuht Tony Lourakis leidis, et Eesti IT-sektori edu on ka maailmas märgatud.

FOTO: Sille Annuk

Kanada telemaatika­ettevõtte Fleet Complete ostis ligi aasta tagasi Eestis firma Ecofleet, mis arendab nutikaid autopargi haldamise lahendusi. Praeguseks töötab Tartus Fleet Complete’i heaks ligi 40 arendajat, kuid neid plaanitakse juurde palgata ja sel põhjusel laienes hiljuti ka nende Emajõelinna kontor.

Telemaatika on tehnoloogia, mis ühendab tarkvara ja riistvara, selle näideteks igapäevaelus on GPS-seade ja nutitelefon. Fleet Complete tegeleb sõidukite kasutamise kaugseirega, siia alla mahub näiteks automaatne sõidupäevik. Kaugseire tarvis paigaldatakse autosse mobiiltelefonilaadne seade, mis jälgib auto marsruuti, kiirust ja kõike muud, mida jälgida annab.

Tahan öelda eestlastele, et jätkake seda, mida te teete. Teil on hea maine ja innovaatiline valitsus, mis on teinud riigi investoritele ja ettevõtjatele atraktiivseks, ütles Tony Lourakis.

Programm analüüsib firma autopargi sõite ja annab juhised, kuidas oleks neid kõige mõistlikum edaspidi teha. Ettevõtte juht Tony Lourakis (pildil) selgitas, et nende tehnoloogia aitab kokku hoida kütust ja aega ning kuna selle abil saab optimeerida autopargi kasutust, võib ettevõte mõnel juhul ametiautode hulka vähendada, sest seire näitab, et sõidukeid polegi nii palju vaja.

Preemiasüsteem headele juhtidele

Peale kulude kokkuhoiu aitab süsteem kaasa ohutule juhtimisele. Hiljuti tuli ligi 500 töötajaga ettevõte turule teenusega Fleet Complete Vision, mis kasutab tehisintellekti, et jälgida, kuidas juht sõidab. «Näiteks, kui ta hoiab liiga lühikest pikivahet, siis seade autos ütleb, et on tuvastatud liiga lühike pikivahe,» selgitas Lourakis. Kui juht järgib liikluseeskirja, saab ta selle eest punkte. «Kuu lõpus võib ettevõte punktide põhjal kõige tublimaid juhte premeerida,» lisas Lourakis. Ta tõdes, et kuigi kiputakse kiirust ületama, on autosõidu mänguks muutmine punktide kogumise ja auhinnaga hea viis juhte distsiplineerida.

Fleet Complete’il on kontorid 15 riigis, nende peakontor asub Kanadas Torontos, kus töötab 200 inimest. Veel on kontorid Austraalias, Ameerikas, Norras, Austrias, Taanis, Belgias, Lätis, Leedus, Saksamaal, Kreekas ja Mehhikos. Eestis on kontoreid kaks – Tallinnas ja Tartus. «Tartu kontor on tegelikult ainulaadne, kuna siin on üks oluline osa ettevõtte arenduspesast,» ütles Lourakis. Peale Tartu tegutsevad arendajad ka Kanadas.

Atraktiivne majanduskeskkond

Fleet Complete’i Eesti juhatuse liige Jaanus Truu ütles, et Tartus töötab 40 inimest, mis on ligi viiendik ettevõtte kõigist arendajatest. Kuigi toodet, mida ettevõte pakub, saaks teoreetiliselt juhtida ka ainult Kanadast, on kontorid pillutatud üle maailma laiali, et klientidega vahetult suhelda. «Kui me oleme kliendile lähedal, saame paremini nende soovidele reageerida,» sõnas Truu.

Lourakis leidis, et Eesti on välisinvestoritele üldiselt vastuvõtlik. «Tahan öelda eestlastele, et jätkake seda, mida te teete. Teil on hea maine ja innovaatiline valitsus, mis on teinud riigi investoritele ja ettevõtjatele atraktiivseks,» selgitas Lourakis. Ta lisas, et Eesti IT-sektori edu pole maailmas märkamata jäänud, see paneb paljusid firmasid oma arendustegevust siia tooma. «Väljastpoolt tulijana näen, et Eestil on palju, mille üle uhkust tunda.»

Tagasi üles
Back