Tartu koolid on oodatud liikumispäevast osa võtma

Teatejooks möödunud aastal.

FOTO: Tartu linnavalitsus

9. mail toimub Tartu koolides juba teist aastat liikumispäev «Lapsed trenni!», mille eesmärk on teadvustada õpilaste hulgas liikumise tähtsust ja suurendada liikumisaktiivsust.

Tartu koolid on oodatud korraldama 9. mail lastele kehaliselt aktiivset koolipäeva, kus tundides kasutatakse liikumist võimaldavaid õppemeetodeid. Sel päeval soovitatakse korraldada tunde värskes õhus, teha tundides liikumispause, sisustada vahetunde põnevate mänguliste ja tantsuliste tegevustega või leida muid põnevaid viise, kuidas laste kehalist aktiivsust suurendada. 

Tartu linnapea Urmas Klaas kutsub kõiki Tartu koole ja spordiklubisid ühinema liikumispäevaga. «Mul on väga hea meel, et eelmise aasta positiivne kogemus andis tõuke liikumispäeva muutumiseks üle-eestiliseks. Laste vähene liikuvus on probleem, millega tuleb järjepidevalt kogu Eestis tegeleda,» sõnas ta. 

5.–9. klassi lapsi oodatakse samal päeval osalema üle Eesti 26 paigas toimuvale heategevuslikule teatejooksule. Tartu Raekoja platsil algab jooks kell 14, registreeruda saab kodulehel 24. aprillini. Teatejooksu eesmärk on propageerida tervislikke eluviise ja liikumisharjumusi ning nakatada lapsi liikumisrõõmuga, mis annab hea tervise ja tervisliku ellusuhtumise kogu eluks. 

Liikumispäeval on koolidesse ning teatejooksule oodatud külla spordiklubid, kus treenerid ja sportlased saaksid jagada vaimustust valitud spordialade üle, tutvustada trennivõimalusi ja suvel korraldatavaid laagreid. 

Heategevusliku teatejooksu ja liikumispäeva eestvedaja Erik Pallase sõnul on igale lapsele võimalik leida sobiv trenn. «Tutvustades lastele sportimisvõimalusi, aitame neil leida sobiva harrastuse. Just meie treenerid on need, kes suudavad lapsi innustada ja valitud treeningu huvitavaks muuta. Rõõm on näha, et Tartus on lastel lai valik sportimisvõimalusi, regulaarne iganädalane trenn annab lastele tervisliku harjumuse ja hea vormi kogu eluks.»

Tagasi üles