Tammeka võõrustab esikolmiku meeskondi

Tammeka avas võiduarve teises voorus, kui võõrsil alistati Viljandi Tulevik 4:0. Paremal tartlaste kapten Tauno Tekko.

FOTO: Marko Saarm

Eesti jalgpalli meistriliigas peab Tartu JK Tammeka sel nädalal kaks kohtumist, kui esmalt võõrustatakse täna õhtul algusega kell 19 Sepa jalgpallikeskuses Paide linnameeskonda ning pühapäeval kell 13 võetakse samas vastu Tallinna FCI Levadia. Mõlemad vastased on hooaega alustanud bravuurikalt: kuus punkti kogunud Paide on kolmas ja kõik kolm senist matši võitnud Levadia esimene.

Tammeka jaoks algas hooaeg 2:2 viigiga Maadru linnameeskonna vastu, seejärel nahutati Viljandi Tulevikku 4:0, ent läinud laupäeval jäädi võõrsil 1:4 alla FC Florale. Tammeka kapten Tauno Tekko nentis, et kui Tuleviku vastu tehti igati korralik sooritus, siis Maardu ja FC Floraga mängud jäävad kripeldama.

«Maarduga saime läbi häda viigi, aga kui ka nende järgnevaid mänge vaadata (Maardu on kaotanud 0:5 Nõmme Kaljule ja 0:8 FCI Levadiale - toim), siis oleks pidanud neid ikkagi võitma,» kõneles Tekko. «Floraga võitlesime kõvasti ja mäng oli tegelikult okei, lihtsalt seisul 1:2 pidime oma mängu rohkem avama ja nad karistasid selle lõpus kahel korral ära. Kindlasti ei istunud me seal ainult kaitses, suutsime neid kõrgelt pressida ja võimalusi tekitada.»

Kuigi Tammeka suutis Paidet hooajaeelses kontrollkohtumises võita, ootab Tekko täna väga kõva lahingut, sest Kesk-Eesti klubi senised liigamängud on osutanud, et kahe hooaja vahepeal võistkonnaga liitunud mängijad on Paidele oluliselt kvaliteeti juurde andnud. «Nad on tõesti hästi mänginud, kuid ma ei näe ühtki põhjust, miks me ei peaks saama nendega võrdselt mängida, eriti veel koduväljakul,» ütles keskpoolkaitsja.

Liiga suurfavoriidi FCI Levadia vastu mõistagi midagi lihtsamat ei ole ning Tammeka kapten tõdes, et seal tuleb ilmselt ennekõike kaitsetööle panustada. «Kuid kindlasti tahame ka neile anda kõva lahingu ja kaotama me ei lähe,» lubas Tekko.

Kuigi hooaeg on veel väga noor, on see Tammeka jaoks toonud kaasa juba ühe halva uudise, kui mängus Tuleviku vastu vigastas põlve Tekko kõrval keskpoolkaitses rügav kogenud Reio Laabus. Seetõttu on äärepoolkaitsest keskväljale nihutatud Andre Paju.

«Ta on sellel positsioonil varemgi mänginud, kuid eks vajab natuke uuesti harjumist. Flora mängu esimesel poolajal esines meil teatud ebakõlasid, kuid teisel poolajal oli koostöö juba palju parem. Eks vaikselt see klapp tuleb,» ütles Tekko.

Tagasi üles