Tampere sotsiaal- ja tervishoiujuhid tutvuvad Tartus eakatele pakutavate teenustega

Tartu Postimees
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Tartu sotsiaal- ja tervishoiujuhid tutvustasid Tampere kolleegidele esmatasandi tervishoiu korraldust,  eakatele pakutavaid teenuseid ning sotsiaal- ja tervishoiuvaldkonna digiahendusi.
Tartu sotsiaal- ja tervishoiujuhid tutvustasid Tampere kolleegidele esmatasandi tervishoiu korraldust, eakatele pakutavaid teenuseid ning sotsiaal- ja tervishoiuvaldkonna digiahendusi. Foto: Tartu linnavalitsus

Tartusse saabus sõpruslinnast Tamperest 18-liikmeline delegatsioon, kes tutvub siinse sotsiaal- ja tervishoiuvaldkonnaga.

Tamperest saabunud sotsiaal- ja tervishoiuvaldkonna juhte ja spetsialiste huvitab esmatasandi tervishoiu korraldus ning eelkõige eakatele pakutavad teenused. Täna hommikul tutvustasid Tartu linnavalitsuse sotsiaal- ja tervishoiuosakonna töötajad Soome külalistele Tartu linna sotsiaalsüsteemi ning andsid ülevaate digitaallahendustest sotsiaal- ja tervishoiuvaldkonnas. 

Abilinnapea Mihkel Leesi sõnul on Tartu oma välissuhtluses tunduvalt suurendanud sotsiaalteemade osakaalu. «Kogu Euroopa seisab suure väljakutse ees, kuidas saada hakkama elanikkonna vananemisega ning kuidas pakkuda eakatele väärikaid vananemisvõimalusi ja aidata neil elada tervena võimalikult kaua,» rääkis Lees. Ta lisas, et väga tähtis on tutvuda teiste riikide praktikaga ning arutada üheskoos, kuidas sotsiaalvaldkonna ülesannetega hakkama saada.  Äsja tutvuti Saksamaa hoolekandesüsteemiga Lüneburgis, viimastel kuudel on kogemusi käidud omandamas Norras, Rootsis ja Soomes. 

Tampere delegatsioon külastab täna Tartu vaimse tervise hooldekeskust, Tartu hooldekodu ja Dorpat Tervist. 

Tampere on Tartu sõpruslinn 1992. aastast. Kahel linnal on tihe koostöö targa linna ja innovaatilise ettevõtluse arendamisel ning kultuuri-, haridus- ja sotsiaalvaldkonnas. 

Märksõnad

Tagasi üles