Vanemuine kutsub noori suvekooli prooviesinemistele

Vanemuise teater.

FOTO: Kristjan Teedema

Vanemuise teater ootab 14–19-aastaseid noori juba kümnendat suve toimuvasse Kollase Kassi suvekooli. Sel aastal toimub suvekool 13.–24. augustil Vanemuise suures majas Karl Laumetsa ja Veiko Porkaneni juhendamisel.

Suvekooli õpilased saavad kaasa teha lavastuses, mis valmib kümmekonna päeva jooksul juhendajate käe all. Lisaks õpitakse teatritehnilisi oskusi. Sel aastal on suvekooli keskmes sõnalavastus. Suvekooli esietendus on 24. augustil kell 19 Vanemuise suures majas.

Suvekooli trupp valitakse prooviesinemisel, mis toimub 7. aprillil Vanemuise suures majas. Prooviesinemiseks tuleb ette valmistada üks proosapala või luuletus ning midagi, mida hästi osatakse (laulmine, tantsimine, pillimäng vms). Prooviesinemisele registreerimise tähtaeg on 4. aprill. Registreerimisinfo palub teater saata aadressil kollanekass@vanemuine.ee ning märkida osaleja nimi, vanus, kool, elukoht, meiliaadress, telefoninumber ja ka lapsevanema nimi, telefoninumber ja meiliaadress.

Vanemuine korraldab Kollase Kassi suvekooli 2010. aastast. Suvekoolis on valminud draamalavastused, muusikalid ning ooper.

Tagasi üles