Peipsiääre vald otsib huvilist, kes annaks aastaid tühjalt seisnud kutsekoolile uue elu

Endise Kallaste kutsekooli peahoone. Arhiivifoto.

FOTO: Margus Ansu

Peipsiääre vald annab oma kodulehel teada, et otsitakse huvilist, kes sooviks oma äritegevust ja ideid teostada Kallaste linna endise kutsekooli peahoones või selle kõrvalhoones, mida olevat lihtne uueks otstarbeks kohandada. Kinnistute arendamisega soovib vald Kallaste linna tühjadele hoonetele anda uus elu ning luua võimalused, et alast kujuneks äripiirkond.

Arenduspiirkond hõlmab ligikaudu 5605 m² suurust ala Peipsiääre valla kirdeosas, millel on kolm krunti. See paikneb Kallaste linna keskuses, Keskväljaku ja Oja tänaval, Peipsi järve läheduses ja teiselt poolt linnapargi ääres. Kruntide suurused on vahemikus 1297–2212 m². Kruntide sihtotstarve on ärimaa. Ettevõtjatele on jäetud võimalus ka krunte liita ja seega soetada just endale sobiva suurusega kinnistu.

Tehniline infrastruktuur on kinnistustel välja ehitatud, mistõttu on ettevõtjatel võimalik soodsatel tingimustel endale sobiv kinnistu soetada või taotleda hoonestusõiguse omandamisõigus. Kinnistud ei ole koormatud kolmandate isikute õigustega.

Kallaste kutsekool lõpetas tegevuse vabariigi valitsuse otsusega tegevuse juba viisteist aastat tagasi. Sulgemise põhjuseks toodi õpilaste arvu vähesust ja vajakajäämisi õpetamise kvaliteedis. Likvideerimiskomisjoni otsuse järgi jagati kooli varad haridus- ja teadusministeeriumi, Kallaste linna, Tartu linna ja Alatskivi valla vahel.

Kallaste linnavalitsus taotles aga hoonete tasuta võõrandamist linnale ning 2006. aasta alguses otsustaski majanduskomisjon ühel häälel anda endise kutsekooli üheksa hoonet üle Kallaste linnale. 

Tagasi üles